Dlaczego warto zdecydować się na chiptuning?

Jeszcze jakiś czas temu tuningiem interesowali się tylko najwięksi miłośnicy motoryzacji i szczęśliwi posiadacze sportowych samochodów. Na fali popularności filmów z serii „Szybcy i wściekli”, każdy młody i zbuntowany człowiek chciał mieć Subaru Imprezę albo chociaż Peugeota 206 i poddać go profesjonalnemu tuningowi.

Obniżyć zawieszenie, założyć felgi aluminiowe, doczepić efektowne spojlery, a przede wszystkim zwiększyć moc auta. Dziś ozdabianie auta traci na popularności, ale poprawianie osiągów cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

W dodatku decydują się na taki zabieg nie tylko właściciele aut sportowych, ale i wszyscy ci, którzy chcą poprawić komfort jazdy. Chiptuning, bo tak nazywa się tuning, który ma przede wszystkim poprawić parametry silnika, to najlepszy sposób, by zwiększyć moc, sprawić, że auto będzie bardziej dynamiczne i lepiej będzie trzymać się drogi. Chiptuning może przynieść niesamowite efekty, jeśli podda się mu duże auto dostawcze, samochód typu kombi czy inne duże auto. Do zauważalnych zmian zalicza się przede wszystkim większy komfort jazdy – kierowca nie mus wkładać w jazdę już takiego wysiłku, by wykonać mniej i bardziej podstawowe manewry. To zaś z kolei przekłada się na znacznie większe bezpieczeństwo jazdy.

 

Chiptuning może znacznie zwiększyć przyjemność z jazdy pod warunkiem jednak, że przeprowadzą go fachowcy. Prawdziwi profesjonaliści w pierwszej kolejności zawsze sprawdzają stan silnika – jego moc, moment obrotowy, inne parametry, które mają wpływ na jazdę. Co ciekawe, bardzo często zdarza się, że auto po badaniu na hamowni, okazuje się znacznie słabsze niż obiecywał producent. Hamownia pozwala dobrze ustalić, co może być przyczyną osłabienia auta, dzięki badaniu o wiele łatwiej jest też ocenić, jakie auto należy i warto wprowadzić, by auto lepiej sprawowało się na drogach. By sprawdzić auto na hamowni, najlepiej jest zawczasu znaleźć dobry punkt z tego typu stacją diagnostyczną.

 

Dobrym warsztatem dysponują m.in. specjaliści z turboelita.pl – chiptuning Gdańsk, pomorskie. Fachowcy z tego zakładu nie tylko mogą pochwalić się nowoczesną, doskonale wyposażoną hamownią. Dumą firmy są też i sami pracownicy. To nie tylko wielcy miłośnicy motoryzacji, ale i wybitni specjaliści, którzy posiadają stosowne wykształcenie, a samochody naprawiają od lat. Oddając swoje auto w ich ręce, można więc być pewnym, że samochód pod ich okiem odzyska dawną moc, a jazda nim będzie sprawiała jeszcze więcej przyjemności. W chiptuning w tym punkcie naprawdę warto zainwestować.

 

Źródło: turboelita.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: