DHL stawia na samochody elektryczne

Eksperci są zgodni – samochody elektryczne to przyszłość. Jak na razie z uwagi na wiele czynników, w tym ograniczoną dostępność punktów ładowania stanowią one jedynie mały procent sprzedaży. Pomimo tego jedna z większych firm kurierskich w Polsce zdecydowała się na samochody elektryczne.

Tym razem do floty DHL Parcel Polska trafią produkowane w Polsce MAN-y eTGE. Samochody dostarczy Arval w ramach umowy wynajmu długoterminowego. Trafią one do Poznania, Gdańska i Warszawy. Jak dotąd DHL odebrał 33 pojazdy.

DHL Parcel odpowiedzialni z natury 1024x682

Wspomniane MAN-y dostarczone zostaną wraz z ładowarkami. Mają być ładowane w bazach firmy. MAN eTGE dysponuje ładownością na poziomie 950 km a zastosowane w nim akumulatory pozwalają na przejechanie 110 km na jednym ładowaniu.

12345 1024x682

DHL w Polsce zakłada, że do końca roku będzie dysponował łącznie aż 150 sztukami samochodów elektrycznych. Wspomniane wyżej eTGE to nie pierwsze pojazdy elektryczne które trafiły do firmy. W 2019 roku do floty DHL dołączyły pierwsze egzemplarze e-Vito.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: MAN

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.