Definitywny koniec Skody Fabii kombi

Nie tak dawno do salonów sprzedaży trafiła IV generacja bestsellera Skody. Fabia, bo o niej mowa, to bardzo częsty widok na polskich drogach. Jak do tej pory samochód występował w trzech wariantach nadwozia – typowym hatchbacku, sedanie oraz rodzinnym kombi. Niestety, teraz już wiemy, że w przypadku najnowszej generacji modeli nie doczekamy się tej ostatniej odmiany.

Jeszcze w grudniu zeszłego roku produkcja wersji kombi była pewna. Niestety wszystko wskazuje na to, że przez bardzo rygorystyczne normy emisji spalin kombi, które miało być produkowane w Mlada Boleslav i miało zadebiutować w 2023 roku, nigdy nie powstanie. Od jakiegoś czasu priorytetem dla czeskiej marki są samochody elektryczne. Szkoda tylko, że z gamy musi być wycięty akurat ten wariant. Małe kombi samo w sobie umiera, ale na tym trudnym rynku Skoda radziła sobie do tej pory bardzo dobrze.

Skoda Fabia 2022 1280 0b e1627308257169 1024x678

Sytuacja wydaje się tym bardziej trudna do zrozumienia, gdy weźmiemy pod uwagę dotychczasowe liczby. Szacuje się, że odmiana kombi stanowiła około 35% całej sprzedaży Fabii. Skoda decydując się na ten krok dołącza do innych marek, które w segmencie B mają wyłącznie samochody o nadwoziu hatchback.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Skoda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.