Debiut Audi Allroad Shooting Brake

Trudno stwierdzić czym ten samochód jest. Czy to kombi, crossover, a może już SUV? Dodatkowo producent twierdzi, że ten model najwięcej wspólnego ma z Audi TT. Niezły miszmasz.

Ale czas wrócić do konkretów. Audi napędza system hybrydowy. Pierwszym członem jest 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, który generuje 288 KM i 380 NM. Uzupełnieniem napędu są dwa silniki elektryczne.

audi allroad shooting brake 3 Debiut Audi Allroad Shooting Brake

Jeden z nich to 40 KW (270 NM), a drugi, zamontowany przy tylnej osi, który rozpędza auto przy niskich prędkościach ma moc 85 KW (270 NM). Po zsumowaniu tych wszystkich wartości Audi Allroad Shooting Brake ma 408 konie mechaniczne i maksymalny moment obrotowy na poziomie 650 NM. Zasięg tego „cacka” na samych bateriach to 50 kilometrów.

audi allroad shooting brake 4 Debiut Audi Allroad Shooting Brake

Co ciekawe, Audi zachwyca osiągami. Do 100 km/h rozpędza się tylko 4,6 sekundy! Nie gorzej jest z prędkością maksymalną, który dochodzi do 250 km/h. Oprócz jednostek napędowych za taki dane odpowiedzialny jest również 6-biegowy automat e-S Tronic.

audi allroad shooting brake 6 Debiut Audi Allroad Shooting Brake

Jak na spore auto (4200x1850x1410 mm) Allroad Shooting Brake jest bardzo ekologiczny. Bardzo to nawet złe określenie, trudno to nazwać, ponieważ na 100 km samochód zużywa w cyklu mieszanym jedynie 1,9 litra PB. Zasięg całego układu to 820 km. Nienajgorzej!

Konrad Stopa

audi allroad shooting brake 5 Debiut Audi Allroad Shooting Brake

audi allroad shooting brake 1 Debiut Audi Allroad Shooting Brake

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: