Debiut Audi Allroad Shooting Brake

Trudno stwierdzić czym ten samochód jest. Czy to kombi, crossover, a może już SUV? Dodatkowo producent twierdzi, że ten model najwięcej wspólnego ma z Audi TT. Niezły miszmasz.

Ale czas wrócić do konkretów. Audi napędza system hybrydowy. Pierwszym członem jest 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, który generuje 288 KM i 380 NM. Uzupełnieniem napędu są dwa silniki elektryczne.

audi allroad shooting brake 3

Jeden z nich to 40 KW (270 NM), a drugi, zamontowany przy tylnej osi, który rozpędza auto przy niskich prędkościach ma moc 85 KW (270 NM). Po zsumowaniu tych wszystkich wartości Audi Allroad Shooting Brake ma 408 konie mechaniczne i maksymalny moment obrotowy na poziomie 650 NM. Zasięg tego „cacka” na samych bateriach to 50 kilometrów.

audi allroad shooting brake 4

Co ciekawe, Audi zachwyca osiągami. Do 100 km/h rozpędza się tylko 4,6 sekundy! Nie gorzej jest z prędkością maksymalną, który dochodzi do 250 km/h. Oprócz jednostek napędowych za taki dane odpowiedzialny jest również 6-biegowy automat e-S Tronic.

audi allroad shooting brake 6

Jak na spore auto (4200x1850x1410 mm) Allroad Shooting Brake jest bardzo ekologiczny. Bardzo to nawet złe określenie, trudno to nazwać, ponieważ na 100 km samochód zużywa w cyklu mieszanym jedynie 1,9 litra PB. Zasięg całego układu to 820 km. Nienajgorzej!

Konrad Stopa

audi allroad shooting brake 5

audi allroad shooting brake 1

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: