Dacia przedstawi nowe modele – Logan i Sandero

Dacia podbiła serca Polaków modelami samochodów w rozsądnej cenie. Chcesz kupić nowego SUV-a w atrakcyjnej cenie – myślisz Duster. Szukasz pojemnego sedana mając ograniczony budżet – jest Logan. Gamę uzupełnia jeszcze Sandero, które jest jednym z najtańszych przedstawicieli segmentu B.  Pomimo tego, że modele Dacii całkiem nieźle się sprzedają, koncern Renault podjął decyzję o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnych generacji opisywanych samochodów. Na pierwszy ogień poszły Logan i Sandero.

Już na początku trzeba jasno powiedzieć  – nie będą to tylko kosmetyczne zmiany. Przy projektowaniu nowych Dacii Sandero i Logan skorzystano z dobrze znanej płyty podłogowej o nazwie CMF-B. Z tej samej płyty korzystają nowe modele Renault – Clio i Captur.

2020 New Dacia SANDERO SANDERO STEPWAY and LOGAN Dacia przedstawi nowe modele   Logan i Sandero

Stylistycznie oba modele również mocno się zmieniły. Można powiedzieć, że projektant dostosował te budżetowe auta koncernu Renault-Nissan do dzisiejszych standardów. W oczy rzuca się sporej wielkości atrapa chłodnicy wykończona chromem oraz całkowicie nowe, ledowe reflektory przednie. Układ reflektorów przypomina kształtem literę „Y”.  Całość uzupełnia maska z wyraźnymi przetłoczeniami.

Jak na razie nie znamy jeszcze dokładnych informacji o cenach, wersjach wyposażenia,  dostępnych silnikach czy dacie rozpoczęcia produkcji nowych modeli. Prezentacja nowych modeli planowana jest na 29 września bieżącego roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Dacia

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.