Czytnik kart kierowcy – jaki wybrać?

Czytniki kart kierowcy i tachografu służą do regularnego odczytu oraz przechowywania danych i są niezbędnymi urządzeniami dla każdego profesjonalnego kierowcy. Do odczytu danych można jednak zastosować różne czytniki – jaki wybrać? Poniżej polecane modele z różnych półek cenowych.

Od czerwca 2019 roku pojazdy ciężarowe firm spedycyjnych czy transportowych muszą być wyposażone w tachografy IV generacji. Przepis ten obowiązuje na terenie Unii Europejskiej. Nowoczesny gadżet ma ograniczyć możliwość manipulacji kierowców i pozwalać na zdalny odczyt danych. Wraz z wprowadzeniem inteligentnych tachografów zaczęto stosować także nowe karty kierowcy. Podpowiadamy, jakie czytniki będą dobrym wyborem – poniżej prezentujemy dwa sprawdzone modele.

Czytnik kart kierowcy i tachografu TachoReader Combo Plus 

TachoReader Combo Plus to nowoczesne urządzenie 2w1, które pozwoli szybko ściągnąć dane z kart kierowców i tachografów cyfrowych. Wyróżnia go między innymi intuicyjna obsługa, trzy tryby pobierania danych, możliwość pozyskania danych jednocześnie z karty kierowcy i tachografu. Współpracuje z inteligentnymi tachografami, daje gwarancję poprawnego i szybkiego odczytu.

Zwykle trzeba pilnować terminów – na odczytanie karty kierowcy mamy 28 dni, a dla odczytu tachografu cyfrowego 90 dni. Dzięki temu urządzeniu nie musisz jednak o tym pamiętać – rejestr automatycznie pobierze dane od daty poprzedniego pozyskania informacji.

Urządzenie informuje, dzięki sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, etap prac. Plusem jest też jego pojemność – czytnik kart TachoReader Combo Plus pozwala na przechowywanie do 160 000 odczytów z karty kierowcy lub do 40 000 odczytów z tachografu cyfrowego. Działa szybko, ale też bezpiecznie i sprawdzi się dla profesjonalistów.

Czytnik kart tachografu TachoReader Basic 

Drugie urządzenie do odczytu tachografów cyfrowych i kart kierowców TachoReader Basic jest bardzo łatwe w obsłudze. Pozwoli na szybki odczyt danych z nowoczesnych tachografów oraz kart kierowców. Do wyboru są trzy tryby pobierania danych. Można ekspresowo skopiować dzięki złączu USB odczyty kart kierowców i tachografu na komputer.

Poza tym TachoReader Basic pozwala ściągnąć dane z tachografu i karty kierowcy w tym samym czasie. Dzięki sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej informuje na bieżąco o postępach prac. Jest wyjątkowo prosty i wygodny w obsłudze, a także zapewnia dwie możliwości zasilania. Jego odporna na uszkodzenia obudowa to kolejna zaleta, bo może mieć to znaczenie w podróży. 

Źródło: Inelo.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy