Czyste piękno od Maserati [Genewa]

Włoski producent, podczas trwającego genewskiego salonu samochodowego, zaskoczył wszystkich fanów motoryzacji. Niespodzianką jest koncept czteroosobowego coupe.

Samochód wygląda bardzo nowocześnie i pięknie zarazem. Łączy w sobie wiele akcentów innych aut i to nie tylko ze stajni Maserati – w kształtach Alfieri pojawia się Aston Martin, Jaguar oraz inne marki. Całość wygląda jednak spójnie i nad wyraz dobrze.

Wnętrze Maserati Alfieri to typowa przestrzeń 2+2. Oczywiście przepełniona jest nowinkami technicznymi i tak zamiast standardowych zegarów zobaczymy wyświetlacz. Oprócz niego pojawia się również drugi ekran odpowiedzialny za system infomedialny i niewiele więcej. Jak to w konceptach bywa, środek samochodu jest bardzo minimalistyczny.

%name Czyste piękno od Maserati [Genewa]

Pod maską Alfieri miałoby trafić 4,7-litrowe V8 z 460 KM, które wygeneruje 520 NM maksymalnego momentu obrotowego. Razem z 6-biegowym automatem, który przekazuje moc na przednią oś Maserati Alfieri ma być rasowym coupe.

Niestety Maserati Alfieri to na razie jedynie projekt koncepcyjny i nie wiemy nic na temat jego planów produkcyjnych. Nie zmienia to jednak faktu, że życzymy mu jak najlepiej, więc powodzenia!

Konrad Stopa

Fot: Maserati

%name Czyste piękno od Maserati [Genewa]

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: