Czym jest Skoda Kamiq GT?

Możecie uznać, że to pytanie jest głupie, ponieważ Skoda Kamiq pojawiła się już w Europie i nawet byliśmy na jej prezentacji, ale nie w każdym miejscu na świecie to ten sam samochód. Wcześniej auto pojawiło się w Chinach, a wersja GT to nowa odmiana tego modelu.

Co ciekawe, Kamiq w Chinach jest dużo większy niż jego europejski odpowiednik. Auto bardziej przypomina starszego Kodiaqa, a w wersji GT karoseria zyskała jeszcze trochę sportowego sznytu. Popatrzcie choćby na słupek C.

Skąd jednak taki model? Otóż Skoda pożyczyła trochę wiedzy od chińskich designerów i inżynierów tworząc auto mniej nowoczesne na starszej platformie nadwozia.

Kamiq 4 1024x683 Czym jest Skoda Kamiq GT?

Inaczej jest też w środku auta, ponieważ zalatuje tam starszymi modelami Skody. To wszystko sprawia, że ten czeski producent na rynku chińskim nie chce aż tak zaskakiwać swoich klientów i głównie walczy o koszty.

To nie koniec różnic, ponieważ znajdzie się je również pod maską auta. Wiecie, że Kamiqa GT można dostać z benzyniakiem 1,2 o mocy 116 KM lub starszą konstrukcją jaką jest wolnossący motor benzynowy o pojemności półtora litra i mocą 111 KM? Gdzie tu więc ten sportowy charakter z nazwy GT?

Konrad Stopa
fot. Skoda

Kamiq 5 1024x545 Czym jest Skoda Kamiq GT?

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: