Czy tak wygląda nowa Skoda Octavia?

Nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale to na 99% nowa Skoda Octavia. Grafika auta pojawiła się przez przypadek w sieci przed premierą.

Przez błąd konfiguratora Skody na czeskim forum marki pojawiła się grafika przedstawiająca najnowsze dzieło Skody. Octavia IV to bardzo oczekiwany model w Polsce i Europie, dlatego nie brakuje w sieci pierwszych komentarzy odnośnie wyglądu auta.

Przede wszystkim trzeba przyznać, że po kontrowersyjnej obecnej generacji Octavia prezentuje się nad wyraz elegancko. Widać elementy zaczerpnięte ze Scali oraz Superba, ale jakby bardziej dopracowane. Od razu widać, że to Skoda i to wcale nie jest przytyk. Styliści pożegnali podwójne reflektory z przodu, do których ja już przywykłem. Tylnej części nadwozia niestety nie możemy jeszcze zobaczyć.

Dla porównania wyżej wrzucam oficjalne szkice opublikowane niedawno przez czeskiego producenta. Już na pierwszy rzut oka widać wspólny mianownik z nieoficjalną grafiką. Wiele rzeczy się pokrywa jeśli tylko przymkniemy oko na abstrakcyjny charakter tych szkiców. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby właśnie w takiej formie zaprezentowano nową Octavię.

Stanie się to 11 listopada i wtedy na pewno przeczytacie o nowej Octavii na Moto pod prąd ze wszystkimi szczegółami.

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.