Czy internetowe ogłoszenia są lepsze niż wizyta bezpośrednia?

Nosząc się z zamiarem kupna auta odwiedzamy komisy samochodowe, podpytujemy znajomych, czytamy ogłoszenia w internecie. Zastanawiamy się, który ze sposobów  będzie najskuteczniejszy aby kupić samochód na lata. Czy lepiej przeszukiwać ogłoszenia internetowe, czy też jeździć i oglądać auta „na żywo”. Dziś przeanalizujemy zarówno pierwszy, jak i drugi wariant poszukiwań, podpowiemy na co zwrócić uwagę i czym się sugerować dokonując wyboru.

 

Internetowe ogłoszenia samochodowe są szybkim i nowoczesnym sposobem na znalezienie własnych czterech kółek. Dzięki nim mamy możliwość obejrzenia tysięcy ofert bez wychodzenia z domu. Co więcej, ogłoszenia można bardzo łatwo ze sobą porównywać, dzięki przeglądarkom, które mają serwisy motoryzacyjne. Pozwalają one w dowolny sposób zawężać zakres wyszukiwania i wyświetlać oferty według interesujących nas kryteriów. Możemy na przykład wyszukać tylko samochody danej marki, rocznika, w konkretnej cenie lub z określonego województwa.

internetowe ogloszenia

Niewątpliwą zaletą internetowych ogłoszeń jest to, że są bardziej rozbudowane, niż te zamieszczone w prasie. Ogłoszenia prasowe są bowiem krótkie, lakoniczne, zamknięte w kilku słowach. Zawierają zazwyczaj tylko informację o modelu i marce auta, roczniku, przebiegu, pojemności silnika, rodzaju paliwa i numerze telefonu do kontaktu. Brakuje natomiast zdjęć, które są bardzo ważne przy ocenie wizualnej auta. Natomiast ogłoszenia zamieszczone w sieci są rozbudowane, opisy dokładne i szczegółowe. Posiadają informacje o najważniejszych cechy samochodu i elementach wyposażenia. I najważniejsze – zawierają fotografie oferowanych aut, dzięki którym możemy ocenić czy samochód nam się podoba. Niektóre ogłoszenia zawierają nawet numer VIN, dzięki czemu możemy sprawdzić wiarygodność historii pojazdu.

Przy ogłoszeniach internetowych możemy śledzić ich historię, dzięki czemu widzimy czy ogłoszenie jest świeże, czy widnieje już od kilku tygodni, lub pojawia się po raz kolejny. Ogłoszenia umieszczane po raz wtóry, od razu powinny wzbudzić naszą czujność, gdyż z takim autem może być coś nie tak.

Internetowe ogłoszenia pozwalają również porównać ceny aut z całego kraju. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy samochód, którym jesteśmy zainteresowani oferowany jest w rozsądnej cenie.

Wszystkie ogłoszenia samochodowe zawierają więc wszelkie niezbędne informacje, jakie powinniśmy mieć o interesującym nas aucie.

Wizyta bezpośrednia

darmowe ogloszenia motoryzjacyjne

Kiedy wybierzemy już z ogłoszenia konkretne auto, warto udać się na wizytę bezpośrednią, aby ocenić stan techniczny i wizualny pojazdu. Sprawne auto gwarantuje bowiem bezpieczeństwo jego użytkownikom. Jednak nie każdy z nas samodzielnie potrafi to ocenić. O ile łatwo jest zbadać wizualnie jego karoserię, opony czy tapicerkę, o tyle trudniej na oko sprawdzić jego stan techniczny. Dlatego warto poprosić o pomoc w oględzinach samochodu zaprzyjaźnionego mechanika, lub udać się do warsztatu, gdzie można zbadać stan techniczny pojazdu. Kwoty za badanie techniczne wahają się od 100 do 400 złotych. Warto jednak zainwestować kilkaset złotych, aby sprawdzić, czy pojazd, który zamarzamy kupić jest sprawny i bezpieczny. Doświadczony mechanik zajrzy pod maskę, oceni stan silnika, przyjrzy się karoserii, wykluczy wszelkie nieprawidłowości czy wady konstrukcyjne, zbada stan podwozia i wypowie się, czy dany egzemplarz wart jest uwagi. Ważnym elementem przy testowaniu auta jest również odbycie jazdy próbnej, podczas której można ocenić stan hamulców, układu kierowniczego, skrzyni biegów i innych elementów mechanicznych.

Zakup samochodu to poważna decyzja, którą warto dokładnie przemyśleć i przeanalizować. W podjęciu decyzji warto wesprzeć się ogłoszeniami zawartymi na portalach motoryzacyjnych. Ogłoszenia samochodowe są bardzo pomocnym narzędziem w poszukiwaniu wymarzonego auta. Jednak pamiętajmy, żeby nie pomijać drugiego etapu zakupu auta, jakim jest wizyta bezpośrednia i ocena auta. Trzymając się tych zasad na pewno znajdą Państwo odpowiedni samochód, który będzie Wam bezawaryjnie służył przez długie lata. Szerokości!

szerokosci

Źródło: autto.pl / art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: