Czy Honda Civic Type-R będzie elektrykiem?

Nowy Civic Type-R, albo jego liftowa odmiana może stać się autem elektrycznym. Wszystko przez normy emisji spalin. Plotki potwierdzają sami przedstawiciele marki.

Trzeba przyznać, że elektrycznego hot-hatcha na rynku jeszcze nie ma, chociaż to pewnie kwestia czasu. Czy Honda Civic Type-R będzie pierwsza?

Według wypowiedzi najważniejszych przedstawicieli azjatyckiego koncernu można stwierdzić, że nowa odsłona tego legendarnego modelu może stać się hybrydą. Auto czysto elektryczne o takich parametrach to jeszcze za dalekie plany, ale kto wie czym azjatyccy inżynierowie nas zaskoczą.

Taki obrót sprawy nie jest już tak szokujący, ponieważ dużo szybsze i większe auta sportowe korzystają z połączenia silnika spalinowego i motorów elektrycznych.

Ciężko jednak oszacować czy to dobra droga. Na pewno to wieści lekko rewolucyjne, ale może okażą się skuteczną ewolucją, a Civic Type-R będzie prowadzić się jeszcze lepiej.

Konrad Stopa
Fot. Honda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: