Czy BMW planuje serię 7 z 2-litrowym benzyniakiem?

Jakiś czas temu na oficjalnej niemieckiej stronie BMW nagle pojawiła się wzmianka o BMW… 720i. Czy wobec tego możemy się spodziewać, że flagowa limuzyna BMW otrzyma silnik znany z BMW serii 3?

W zasadzie nie wiadomo czy była to zapowiedź, zwykła literówka czy przypadkowy przeciek. Informację szybko poprawiono (teraz na stronie zobaczymy odnośnik do BMW 740i), a Internet milczy na ten temat i trudno jest się dowiedzieć czegoś więcej.

Jednak biorąc pod uwagę ekologiczne zakusy BMW (szczególnie w modelach i3 oraz i8), a także fakt, że “siódemka” jest gdzieniegdzie dostępna z 3-litrowym dieslem o mocy 250 KM (730d), a nawet w wersjach hybrydowych, to wpakowanie do niej 4-cylindrowego silnika benzynowego nie byłoby niczym nadzwyczajnym.

Zastanawiająca jest tylko jedna rzecz: czy niewielki, 168-konny silniczek poradzi sobie z takim czołgiem? Pamiętajmy, że seria 7 waży prawie 2 tony, a to nie jest mało. Oby tylko nie skończyło się na tym, że trzeba będzie utrzymywać pedał gazu w pozycji horyzontalnej, żeby w ogóle gdziekolwiek pojechać.

Pożyjemy, zobaczymy.

Jacek Krawczyk

Dyskusja

komentarzy