Cupra Formentor wkracza do salonów sprzedaży

Cupra Formentor zadebiutowała jako koncept w 2019 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Po 1,5 roku od oficjalnego debiutu model ten doczekał się wersji produkcyjnej i trafił do salonów sprzedaży.

Wayne Griffiths, CEO CUPRY i nowo wybrany prezes SEAT-a powiedział: Formentor jest ważnym krokiem dla CUPRY. To pierwszy całkowicie autorski model, który pomoże w rozwoju i popularyzacji marki.

2020 09 29 cupra uruchamia produkcje formentora i oglasza plany ekspansji 7

Cena samochodu rozpoczyna się od 194.500 zł. Co ciekawe samochód ten jest tańszy od nieznacznie mniejszego SUV-a Cupra Ateca. Pod maską nowego modelu znajdziemy silnik benzynowy o mocy 310 KM. To kolejne zaskoczenie. Formentor dysponuje także większą mocą niż wspomniana wyżej Ateca. Jak zapowiedzieli przedstawiciele marki, od 2021 roku gama jednostek napędowych modelu powiększy się do siedmiu wariantów. Znajdziemy tu m.in. napęd typu hybryda plug-in.

2020 09 29 cupra uruchamia produkcje formentora i oglasza plany ekspansji 5

Trzeba przyznać, że jak na markę która dopiero co rozpoczęła swoją sprzedaż, to Cupra ma bardzo ambitne plany. Zakładają one bowiem pozyskanie 520 specjalistów od Cupry oraz kolejnych 600 Cupra Masterów.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Cupra

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.