Corvette C8 Stingray nie będzie już Chevroletem

Nowa Corvette ma być przełomowa – centralnie umieszczony silnik, porzucenie marki Chevrolet i inne zmiany miały zadebiutować na najbliższym salonie samochodowym w Detroit. Tak się jednak nie stanie!

Projektanci i inżynierowie po prostu nie mogą zdążyć na czas, bo sam projekt ma co chwilę problemy. Od elektroniki, przez wady konstrukcyjne po sam silnik. To wina nowej wizji, czyli auta z centralnie umieszczonym motorem, co będzie przełomem w tym legendarnym modelu.

corvette2 1024x576

Chwilę oczekiwania za to wykorzystują fani marki tworząc takie wizualizacje jak te poniżej. Są to rendery, ale bardzo bliskie rzeczywistości, ponieważ światłu dziennemu ukazano już sporo oficjalnych elementów. Pewien użytkownik amerykańskiego forum złożył to w całość.

A co wiemy na pewno? Co nie co na temat osiągów i podzespołów auta. Będzie nieźle, ponieważ na pokład Corvette dostanie jednostki V8 (od 507 KM do 811 KM), a w kuluarach mówi się o wersji elektrycznej z mocą nawet 1000 KM. Co sądzicie o następcy amerykańskiej legendy?

Konrad Stopa
fot.
MidEngineCorvetteForum.com

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: