Co warto wiedzieć decydując się na wynajem samochodu?

Podobnie jak przy nabywaniu innych usług, wynajmując samochód, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy, które uchronią nas przed ewentualnymi kłopotami. A że w Polsce usługa bardzo zyskuje na popularności, warto ten temat poruszyć.

 

 

Rozważania o wynajęciu samochodu przeważnie mają miejsce wówczas, kiedy planujemy podróż do większego miasta lub jesteśmy na wakacjach. Podróżując środkami lokomocji do miast takich jak Warszawa, Gdańsk czy Katowice na miejscu możemy oczywiście korzystać z taksówki, jednak często o wiele korzystniejszym pomysłem jest wypożyczenie auta. W Polsce biznes związany z tego typu usługami bardzo się rozrósł i spora konkurencja powoduje, że oferty wynajmu są coraz bardziej atrakcyjne. Rośnie też zainteresowanie wypożyczaniem samochodów. Co jednak należy wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o skorzystaniu z usług wypożyczalni samochodów? Sprawdź co może ułatwić podjęcie decyzji i co spowoduje, że będziemy maksymalnie zadowoleni.

O co możemy zostać poproszeni?

Usługodawca na pewno poprosi nas o pokazanie prawa jazdy oraz dokumentu tożsamości. Co więcej może się zdarzyć tak, że firma wynajmująca samochody będzie wymagała, by prawo jazdy było wystawione co najmniej rok przed tym, kiedy chcemy wypożyczyć auto oraz by w trakcie trwania usługi nie traciło ważności.

Jak dokonać wyboru najlepszej wypożyczalni samochodów?

Powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru. Niezależnie czy wynajmujemy samochód w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu będą miały one swoje zastosowanie. Jedną z najbardziej podstawowych rzeczy jest to, by firma świadcząca tego typu usługi miała czytelne i jasne warunki najmu oraz atrakcyjne stawki. Warto sprawdzić również renomę wypożyczalni. Wiele z wypożyczalni współpracuje z liniami lotniczymi i jeśli korzystamy z danej linii możemy liczyć na zniżkę na wynajem samochodu. Po dokonaniu wyboru sprawdźmy czy w terminie, w którym potrzebujemy samochód jest on dostępny.

Jak sfinalizować usługę wynajmu samochodu?

Po tym jak już wybierzemy samochód, który nam najbardziej odpowiada i dopełnimy wszelkich formalności czeka nas już tylko odbiór auta. Kluczyki do niego odbierzemy okazując dokument tożsamości. Ciekawą usługą jest odbiór samochodu poza siedzibą firmy. To bardzo duże udogodnienie ze względu na to, że nie musimy dojeżdżać do usługodawcy, tylko ten podstawi samochód pod wskazane miejsce. Natomiast za dodatkową opłatą możemy umówić się w dowolnym miejscu poza godzinami pracy wypożyczalni.

Sprawdź stan auta

Wprawdzie nie zakładamy, że wypożyczalnia samochodów jest nieuczciwa to, jednak warto sprawdzić stan auta podczas jego odbioru. Profilaktycznie należy sprawdzić zgodność stanu wyposażenia i wszystkie parametry zawarte w umowie oraz numer VIN i rejestracyjny. Dobrą praktyką jest także ogólna kontrola działania samochodu. Wszystko po to, by nie zostać niesłusznie posądzonym o to, że rzekomo obniżyliśmy wartość auta. Samochód ma być bezpieczny i sprawny. Jeżeli z naszej strony pojawią się jakiekolwiek obiekcje należy koniecznie to zgłosić.

 

Źródło: mirent.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: