Co to są pakiety serwisowe?

Prowadzenie firmy bardzo często wiąże się z posiadaniem floty samochodów. Nie da się ukryć, że auta służbowe to spora zaleta, ale też niestety i duże koszty. Jak można je obniżyć? Odpowiedzią są Pakiety Serwisowe!

 

A co to w ogóle są Pakiety Serwisowe? Otóż to ciekawa forma ASO na przyciągnięcie większej rzeszy klientów. Taką taktykę stosują na przykład serwisy aut dostawczych marki Mercedes-Benz. Dzięki atrakcyjnym cenom i pakietom kilku czynności kontrolnych, podczas jednej wizyty właściciele aut w prosty i szybki sposób mogą uporać się z niespodziewanymi usterkami lub koniecznymi przeglądami.

I tak właśnie pod koniec roku większość salonów samochodowych uruchamia szereg pakietów, które najbardziej kuszą ceną, ale to niejedyne zalety. Utrzymanie nieskazitelnego stanu samochodów firmowych to kolejna zaleta, która zapewnia bezawaryjną obsługę i dłuższe ich użytkowanie. To procentuje spokojnym i ciągłym działaniem firmy bez niepotrzebnych zastojów.

W skrócie Pakiety Serwisowe to profesjonalna obsługa eksploatacyjna samochodów dostawczych oraz dwuletnia gwarancja na części, które zostały ewentualnie wymienione. To sprawia, że samochód zyskuje na wartości przy kolejnej odsprzedaży.

 

Pakiety serwisowe baner 1000x370 Co to są pakiety serwisowe?

 

Za pomocą jednej wizyty, a co ważniejsze w stałej cenie, klient otrzymuje:

  1. Kontrolę pojazdu (od powłoki lakierniczej, przez systemy elektroniczne, po mechanikę poszczególnych układów)
  2. Obsługę eksploatacyjną (wymiana filtrów, płynów itp.)
  3. Mobilność (bezpłatna pomoc w razie awarii, a przy poważniejszych uszkodzeniach holowanie oraz auto zastępcze lub nocleg)

Taki Pakiet Serwisowy to aż 50 czynności kontrolnych, wymiana elementów eksploatacyjnych oraz samochody zastępcze na czas wizyty w autoryzowanej stacji obsługi. W żadnym przydomowym warsztacie nikt tak dobrze nie sprawdzi Twojego samochodu, a i rzadko kiedy udostępni inne auto na czas prac.

Mercedes-Benz oferuje też mniejsze Pakiety Serwisowe dotyczące jedynie niektórych układów samochodu. To propozycja dla firm, które znają już ewentualne niedociągnięcia swojej floty. Dzięki temu za jednym zamachem mogą wymienić wszystkie części eksploatacyjne taniej, niż robiąc to pojedynczo podczas danej usterki.

Biorąc pod uwagę wagę bezawaryjnej floty aut (zwłaszcza dostawczych) w działaniu firmy, to jej dobry stan techniczny jest gwarancją niezawodności i sukcesu firmy.

 

Konrad Stopa

Źródło: Mercedes-Benz Auta Dostawcze

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: