Co tam w nowej Skodzie Fabia?

Czeska Skoda zaprezentowała nową odsłonę Fabii. Szkoda tylko, że Fabia pokazała się w kamuflażu. Wiemy jednak co nowego pod maską i w środku. Ciekawi?

Po pierwsze Fabia urosła

Zaprezentowana generacja ma już wymiary Golfa IV, więc segment B co chwilę nam rośnie. Aktualna Skoda Fabia będzie mieć 4,1 m, a rozstaw osi mierzy 2564 milimetrów. Fabia od zawsze była spora w środku, teraz będzie jeszcze większa. Waży jednak tyle samo.

Wszystkich pewnie ciekawi bagażnik? No to jest nieźle – jest to już 380 litrów. To już poziom niektórych kompaktów, więc Czesi zaszaleli.

Skoda Fabia 2021 1 1024x576

Po drugie – silniki od 65 KM do 150 KM

Gama silnikowa Fabii jeszcze się powiększyła. Do dotychczasowych silników (nie zrezygnowano z żadnego) dołączy m. in. najmocniejszy sinik 1.5 150 KM, który można będzie wybrać jedynie z automatem DSG7.

Oczywiście będą też warianty o pojemności 1.0 bez turbosprężarki (65 i 80 KM), a także w technologii TSI (95, 110 KM)

Po trzecie duży bak – 50l

Po czwarte – wygląd

A tego jeszcze nie znamy, ale jak widać bryła lekko się zmieniła. Pojawiły się w wyposażeniu światła LED i atrapa chłodnicy pasująca do reszty gamy modelowej.

Konrad Stopa
fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: