Co robić podczas podróży w samochodzie?

Ferie, Dzień Babci, wakacje, delegacje i inne cele podróży mogą obfitować w wielokilometrową trasę samochodem. O ile podróż jako kierowca rzadko kiedy może nudzić, to na fotelu pasażera jest to już częstsze. Co robić, by trasa minęła jak najszybciej?

Gry na komórce

Na krótszą metę na pewno znudzonego człowieka zajmą różnego rodzaju gry na komórkę. Czy to sportowe lub przygodowe aplikacje lub gry on-line. Co więcej podczas takiej wolnej chwili można połączyć zabawę z pożytecznością. Mobilne kasyna i gry, w których można troszkę dorobić są oczywiście dostępne również z poziomu smartfona. Jednym z nich jest np. polskakasyno.com. Jadąc na wakacje zawsze warto dorzucić coś do własnego budżetu.

Rozmowa lub karaoke

Jadąc w daleką podróż trzeba pamiętać nie tylko o sobie, ale także o kierowcy. Długa trasa męczy nie tylko pasażerów, ale i samego kierowca. Zwłaszcza gdy jedziemy wcześnie rano lub po zmroku. Wówczas od czasu do czasu ze względów bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę na kierującego. Gra słowna, karaoke wspólnie z radiem lub zwykła rozmowa na pewno zajmę wszystkie osoby znajdujące się w samochodzie. Nie wymagają też żadnej inwestycji, więc wystarczy tylko wasza kreatywność.

podroz 1024x576

Filmy na urządzeniu przenośnym

Najszybszym i najlepszym rozwiązaniem na długą podróż jest moim zdaniem po prostu naładowany smartfon z odpowiednią aplikacją. Sieć mobilna jest na tyle rozwinięta, że bez problemu możemy podczas jazdy przejrzeć najciekawsze filmiki na youtube. Jeśli jednak wyjeżdżacie za granicę lub w obszary z brakiem zasięgu zawsze można ściągnąć film wcześniej. Netlix na pewno znajdzie dla Was coś ciekawego, bo biblioteka jest ogromna, a oferuję taką funkcję. Poza tym dostępny jest nie tylko na komórkę, ale też laptopa, więc zawsze można obejrzeć daną produkcję na większym ekranie. Sporo filmów i seriali jest z lektorem więc nie ma problemu z napisami.

Dobra książka

Uniwersalnym rozwiązaniem na podróż jest książka lub jakaś gazeta. Nie zależy od stopnia naładowania lub dostępności prądu, a także zasięgu sieci komórkowej. Jest poręczna do zabrania i intuicyjna w obsłudze. Z tym drugim żartuje, ale osobiście wolę czytać z papieru niż z ekranu komputera. Tak naprawdę wciągająca lektura może zająć na długie godziny i zrelaksować dużo bardziej niż nawet najweselszy film lub gra. Poza tym jest na pewno zdrowsza. Gorzej jeśli podróżujecie nocą…

Odpoczynek lub sen

Nie da się ukryć, że brak zajęcia lub nużąca podróż wzmaga naszą senność. Na fotelu pasażera lub na tylnej kanapie, to żaden problem, więc warto wykorzystać tę bujającą i jednostajną chwilę po prostu na krótką drzemkę. Czas minie dużo szybciej, więc jeśli tylko potraficie zasnąć w aucie szedł bym w ten pomysł w ciemno. Pamiętajcie, że nawet „turbodrzemki” są pomocne!

Co jak co, ale sposobów na nudę w samochodzie jest naprawdę wiele. O ile starsi pasażerowie radzą sobie z nią bez problemów, to więcej kłopotów przysparzają dzieci. Nie wiem czy uda Wam się ich namówić do snu, ale gazetka, bajka lub gra na pewno na chwilę ich zajmie. Poza tym to nie tylko kwestia spokoju, ale i bezpieczeństwa. W końcu zdenerwowany i zirytowany kierowca, to niebezpieczny kierowca, a sama droga też nie należy do relaksujących zajęć.

A Wy jak sobie radzicie z nudą w aucie? A może jakie rozrywki wymyślacie swoim mniejszym pasażerom?

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy