Co przyniesie motoryzacja w 2030 roku? Poznaliśmy opinię Arkadiusza Nowińskiego

Arkadiusz Nowiński może pochwalić się sporym awansem. Polak został niedawno głównym liderem Volvo Cars w regionie EMEA, obejmującym Europę, Afrykę i Bliski Wschód.

Z tej okazji Nowiński udzielił wywiadu dla Business Insider, w którym podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przyszłości motoryzacji. Oto najciekawsze z nich.

%name

Trendy i latające taksówki

Według Nowińskiego, trendy na najbliższe lata są oczywiste – to samochody elektryczne i SUVy. Ciekawiej robi się później. Lider Volvo twierdzi, że w 2030 roku będziemy mieli w pełni autonomiczne samochody. Co więcej, według niego istnieje szansa, że w tym samym roku będziemy poruszać się po miastach latającymi, autonomicznymi taksówkami. Z naszej perspektywy brzmi to bardzo futurystycznie, ale pamiętajmy, że Pan Nowiński z pewnością wie więcej od nas.

%name
Ja czekam na takie Volvo

Autonomia i zmniejszenie się liczby wypadków

Nowiński uważa, że autonomia jest kluczem do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dzięki połączeniu ze sobą samochodów i infrastruktury drogowej, samojeżdżące pojazdy mają być dużo skuteczniejsze od ludzi.

%name

Samochody elektryczne w Polsce

Nowiński twierdzi, że wymiana samochodów na elektryczne, będzie dużo szybszym procesem, niż może się nam wydawać. Kluczem do tej zmiany ma być rozwój infrastruktury i zwiększanie się świadomości ekologicznej w naszym kraju. Według Nowińskiego, jeżeli ktoś obecnie porusza się hybrydą plug-in, to elektryk będzie naturalnym wyborem nowego samochodu.

%name

Jeżeli chcecie przeczytać więcej prognoz branży motoryzacyjnej, to polecam wam cały wywiad, który znajdziecie tutaj. Panu Arkadiuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wojciech Kaleta
Zdjęcia: Volvo

Dyskusja

komentarzy

Wojciech Kaleta

Student dziennikarstwa i pasjonat motoryzacji. Pisanie na bloga to dla niego praktyka zawodowa i jednocześnie rozrywka po dniu na uczelni. Teoretycznie posiada Fiata Stilo, ale częściej wybiera komunikację miejską, lepiej nie pytajcie dlaczego.