Co należy wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Wypożyczalnia samochodów powstaje w oparciu o samochody kupione lub leasingowane. Dobra firma tego typu wyróżnia się szeroką flotą pojazdów – chodzi o to, aby każdy klient znalazł w samochód do wynajęcia, jaki odpowiada jego preferencjom. Wymaga to od właścicieli ciągłych nakładów inwestycyjnych, nie tylko związanych z serwisowaniem już posiadanych aut, ale nabywaniem kolejnych, by nadążyć za wymaganiami potencjalnego klienta.

Na jakie potrzeby wypożycza się samochód?

Osoba, która startuje w tym biznesie, lub szuka punktu zaczepienia by wynieść swoją firmę na kolejny poziom, musi zadać sobie proste pytanie – po co ludzie wypożyczają samochody? Zwykle kryje się za tym czysto praktyczne uzasadnienie. Podstawowy podział klientów to osoby fizyczne oraz przedsiębiorstwa. Ci pierwsi zdecydowanie częściej wypożyczają auta do celów doraźnych i rekreacji – wyjazdy na wakacje wynajętym samochodem to ostatnimi czasy hit, szczególnie wśród studentów.

Na rynku spotkamy się także z wypożyczalniami busów, czyli firmami, które ograniczają swoją flotę do pojazdów o większych gabarytach. Wypożyczenie busa 9-osobowego jest częstym procederem wśród klientów indywidualnych – grupowe wyjazdy na wycieczki, imprezy okolicznościowe, festiwale itd. Jeśli celujemy w tę grupę klientów to warto zaopatrzyć flotę przede wszystkim w auta ekonomiczne, przeznaczone dla młodych podróżników, oraz busy 9-osobowe na wynajem, które posłużą do wyjazdów grupowych.

art 2 Co należy wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Wypożyczalnia samochodów dla biznesu

Wiele firm aktywnie korzysta z ofert wypożyczalni samochodów. Może to wydać się dziwne – przecież przy stałym użytkowaniu wzięcie auta służbowego w leasing bardziej się opłaci. Przewóz pracowników lub czasowe wypożyczanie samochodów do podróży służbowych to bardzo częsty zabieg. Szkolenia, wymiany pracownicze, praca w terenie – są to sytuacje, które wymagają od pracodawcy jedynie czasowego dostępu do pojazdu. Z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów, zwykle z wynegocjowaną, stałą ofertą dla firmy. Korzystne warunki dla obu stron.

Wypożyczalnie samochodów mają na stanie zwykle także pojazdy wysokiej klasy przeznaczone dla biznesu. Podróżując samolotem w celach służbowych, wygodne poruszanie się po danym regionie wymaga dostępu do samochodu odpowiedniej klasy. Korzystają na tym szczególnie firmy, które działają blisko portów lotniczych – tam zawsze znajdą się klienci biznesowi, gotowi zapłacić wyższe kwoty za pojazd odpowiedniej dla nich klasy i poziomie komfortu.

Główne typy samochodów do wynajęcia

Przeglądając ofertę typowej wypożyczalni aut, do naszej dyspozycji będą pojazdy dostosowane do każdych potrzeb budżetowych. Oprócz wersji klasycznych, zwykle nie brakuje kabrioletów, modeli prestiżowych, samochodów hybrydowych (elektrycznych), typu SUV i furgonetek specjalistycznych.

Źródło:

CARSON Wypożyczalnia Samochodów Kalisz
www.carson.auto.pl
carson.kalisz@wp.pl
Tel. 608 831 882
ul. Częstochowska 201
62-800 Kalisz

Art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: