Ciekawa Alfa na sprzedaż – 155 V6 Ti

Na aukcję w RM Sotheby’s trafił kolejny świetny samochód. Jest to Alfa Romeo 155 V6 Ti, którą wystawiono za kilkaset tysięcy euro. Wspomniany egzemplarz brał udział w popularnych wyścigach samochodów turystycznych.

Auto pochodzi z 1996 roku i reprezentowało klasę 1 w FIA w World Touring Car Championship. Samochodem jeździł Nicola Ralini, który od czasu do czasu wygrywał nawet niektóre wyścigi i rundy. Co ciekawe, to nie koniec sportowej historii tego samochodu.

Auto zostało po latach przebudowane i wyremontowane. Cieszyło pewną rodzinę we Włoszech, którzy przygotowali samochód do wyścigów w DTM Classics. Tak się stało i dzięki przeróbkom technicznym samochód nawet wygrał jedne zawody.

Alfa Romeo 155 v6 ti 2

Pod maską auta skrywa się silnik V6, który kręci się nawet do 12 tysięcy obrotów na minutę. Do setki auto rozpędza się w 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna to nawet 300 km/h.

I jak, podoba się taka Alfa?

Konrad Stopa
fot. RM Sotheby‘s

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: