Chińska limuzyna za prawie milion $

Chiński rynek motoryzacji rozwija się w najlepsze. Dotyczy to także aut ultraluksusowych. Przedstawiamy limuzynę – Hongqi L5 za niebagatelną kwotę 800 tysięcy dolarów.

Segment drogich samochodów w Chinach ma się całkiem dobrze. Nie trudno zobaczyć na ulicy Bentleya lub Rolls-Royce’a, nie wspominając już o niemieckich, przedłużanych modelach. Popyt ten chce wykorzystać rodzima, chińska firma Hongqui, która produkuje auta już ponad 50 lat.

Hongqi tys dolarow auto 6399855

Na salonie samochodowym w Pekinie zadebiutował ich najnowszy projekt, który będzie rywalem RR Phantoma czy Bentleya Mulsanne. W ponad 5,5 metrowej karoserii znajdziemy ogrom miejsca i oczywiście najlepsze materiały. Co do efektu wizualnego, widać nawiązanie do przeszłości marki, która budowała auta dla chińskich polityków. Ja nie zostanę jej wielkim fanem.

Pod maską znalazł się 6-litrowy silnik V12 o mocy 402 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 548 NM. Zapewni to prędkość maksymalną w granicach 200 km/h. Niezbyt zadowalające osiągi spowodowane są masą własną przekraczającą trzy tony. Napęd samochodu będzie przekazywany na wszystkie koła za pośrednictwem sześciostopniowej, automatycznej skrzyni biegów.

Hongqi tys dolarow auto 6399856

Największym zaskoczeniem jest jednak cena auta. Osiemset tysięcy dolarów za nieznany, dziwnie wyglądający i dość powolny samochód to całkiem sporo, ale podobno znalazł się już jeden entuzjasta. Będzie się on musiał zmierzyć ze spalaniem rzędu 20l/100km.

Konrad Stopa

fot: Producent.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: