Chevrolet prezentuje nowe Camaro!

Informacje na temat rywala Mustanga w końcu pojawiły się w sieci i… Camaro wygrywa z Fordem deklarowanymi osiągami. Czy to oznacza, że będzie lepszy?

 

Tego dowiemy się dopiero po przejażdżce Chevroletem, ponieważ Mustangiem mieliśmy okazję już pojeździć i stwierdzam, że jest świetny – zwłaszcza jeśli popatrzymy na jego cenę i to, co w niej oferuje. Ale wróćmy do Camaro, ponieważ jego ośmiocylindrowy silnik o pojemności 6,2 litra generuje 455 KM i dzięki automatycznej skrzyni biegów rozpędza się do 100 km/h w 4-4,1 sekundy!

 

515989 Chevrolet prezentuje nowe Camaro!

 

W manualu robi to o 0,2 sekundy wolniej, ale jest to i tak szybciej niż Ford Mustang (4,4 sekundy do setki). Jednakże nie tylko najmocniejsze Camaro SS jest szybsze od tej legendy amerykańskich szos. Tak samo jest również ze słabszymi odmianami Chevroleta. Specyfikacje poniżej:

  • V6 3,6 litra – 335 KM – 5,1 s do setki (5,2 manual)
  • R4 turbo 2 litry – 275 KM 5,5 s do setki (5,4 manual)

Co nam z tego, skoro Chevrolet wycofał się z Europy, a auto i tak pojawi się w 2016 roku. Stąd werdykt jest jeden – konik górą. Zgadzacie się?

 

515988 Chevrolet prezentuje nowe Camaro!

 

Konrad Stopa

Fot: Chevrolet

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: