Chcesz zarabiać na taksówkach? Wypróbuj system WEBFLEET

Z raportów wynika, że polski rynek taksówek ma się doskonale – codziennie ponad 400 tysięcy osób decyduje się na zamówienie taksówki. Możemy obserwować dynamiczne zmiany w tej branży i nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na taksówki tak szybko nie minie. Czy warto założyć firmę taksówkarską? O czym należy pamiętać, by zwiększyć swoje szanse na sukces?

Rynek taksówek

Dane z raportu iTaxi o rynku taksówek w 2016 r. mówią, że zwiększył się on o 30% w ciągu ostatniej dekady. Możemy więc jednoznacznie stwierdzić, że zapotrzebowanie na tę usługę rośnie. W ostatnim czasie obserwujemy też zaostrzoną konkurencję między taksówkarzami licencjonowanymi a innymi podmiotami. Cięgle powstają nowe firmy, a nie brak również osób decydujących się na samozatrudnienie. Jest więc z kim rywalizować o klienta.

Wymogi

By prowadzić firmę związaną z przewozem osób i mieć możliwość pracy w charakterze kierowcy, należy mieć ukończone 21 lat, a także mieć prawo jazdy kat. B. Kluczowymi wymogami są także:

  • brak przeciwwskazań psychologicznych i zdrowotnych – musimy mieć na to zaświadczenie,
  • prawny tytuł do dysponowania pojazdem,
  • licencja na przewóz osób, którą uzyskuje się od wójta/ burmistrza lub prezydenta miasta,
  • zdany egzamin ze znajomości topografii miasta.

Warunkiem koniecznym do uzyskania licencji jest posiadanie dobrej reputacji, a także niekaralność w ramach prawa karnego i skarbowego, przeciw bezpieczeństwu komunikacyjnemu czy wiarygodności dokumentów. W dalszej kolejności zakładamy działalność gospodarczą i właściwie jesteśmy gotowi, by świadczyć nasze usługi. Warto zastanowić się nad strategią marketingową naszej firmy – ustalić profil klienta, któremu chcemy świadczyć usługi, zastanowić się nad celami firmy w krótszej i dłuższej perspektywie, a także rozważyć tak istotną kwestię, jaką jest wyróżnienie się wśród konkurencji.

WEBFLEET – optymalizacja wszelkich procesów

Klienci wracają po usługi, jeśli są zadowoleni z jakości ich realizacji. Będąc właścicielem firmy taksówkarskiej, należy zadbać, przede wszystkim, o szybkie i bezpieczne przewiezienie klienta w wybrane przez niego miejsce. Znacznym ułatwieniem dla pracy taksówkarzy może być skorzystanie z platformy WEBFLEET. Jak działa ten system?

  • Pokazuje nam dokładną lokalizację naszych pojazdów – zarówno tych w ruchu, jak i tych zaparkowanych; dzięki temu wiemy, gdzie są nasi pracownicy, możemy monitorować ich czas pracy i jazdy, czas spędzony z klientem oraz czas postoju.
  • System Active Driver Feedback pomaga kierowcom jeździć bezpiecznie i ekonomicznie – pomaga to także obniżyć koszty eksploatacji pojazdów (wydatki na paliwo czy ubezpieczenie), a więc pozwala naszej firmie oszczędzać.
  • Dzięki cyfrowym kodom błędów otrzymujemy informacje o usterkach; możemy sprawnie zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom i planować przeglądy aut.
  • TomTom Traffic pozwala naszym kierowcom uniknąć korków i opóźnień, platforma wysyła kierowcę, który najszybciej dotrze na miejsce, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania przez klientów.

WEBFLEET to doskonałe narzędzie, które usprawni pracę każdej firmy taksówkarskiej. Znacznie poprawi jakość obsługi klienta, ale pozwoli również na sprawne, przejrzyste i optymalne zarządzanie firmą i jej zasobami.

Źródło: Monitoring GPS – TomTom Telematics 
art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: