Cars & Coffee Poland – Warszawa 2018

To już powoli staje się tradycją. Kolejny sezon spotkań Cars & Coffee Poland rozpoczął się w okolicach Warszawy. Kolejny raz z przytupem. Zresztą – zobaczcie sami.

 

W zeszłym roku udało mi się uczestniczyć we wszystkich czterech spotkaniach z cyklu Cars & Coffee, które znane są miłośnikom motoryzacji z niezapomnianych motowrażeń oraz unoszącego się w powietrzu zapachu przepysznej kawy. W tym roku spotkań ma być więcej, bo aż pięć. Ich daty oraz miejsca spotkań podam na końcu wpisu. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z krótką relacją ze spotkania, które odbyło się 27 maja bieżącego roku w Pałacu Zegrzyńskim a następnie przeniosło się na warszawski Mokotów.

 

CarsCoffee Palac Zegrzynski 1 Cars & Coffee Poland   Warszawa 2018

 

Zacznijmy może od największych ciekawostek imprezy. Na terenie Pałacu Zegrzyńskiego mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się takim perełkom jak: Alpine A110, BMW M1, Bentley 3.5L Sports z 1936 roku (którego spotkałem ostatnio na Auto Nostalgii) oraz… Saab 900. Z właścicielem tego ostatniego od razu złapałem wspólny język i wymieniliśmy kilka słów.

 

CarsCoffee Palac Zegrzynski 2 Cars & Coffee Poland   Warszawa 2018

 

Podczas całej imprezy zgromadzonych zostało 95 samochodów. W tym silna reprezentacja włoskiej myśli technicznej w postaci prawie 30 Ferrari i Lamborghini ustawionych razem na jednym placu. Pomiędzy nimi zaplątał się McLaren.

 

CarsCoffee Palac Zegrzynski 6 Cars & Coffee Poland   Warszawa 2018

 

Nie zabrakło również niemieckiej motoryzacji, składającej się głównie z Mercedesów i Porsche, którym asystowało BMW.

 

CarsCoffee Palac Zegrzynski 11 Cars & Coffee Poland   Warszawa 2018

 

No i helikoptera, ale nie wiem w sumie po co o tym wspominam. Przecież helikopter lądujący na trawniku pomiędzy ekskluzywnymi samochodami to dość powszechny widok i każdemu się już opatrzył.

 

CarsCoffee Palac Zegrzynski 14 Cars & Coffee Poland   Warszawa 2018

 

Nadchodzące wydarzenia:

17.06.2018 – Poznań (część zamknięta Pałac Kobylinki)

29.07.2018 – Gdynia (część zamknięta Quadrille Conference & Spa)

26.08.2018 – Wrocław (część zamknięta Uroczysko Siedmiu Stawów)

09.09.2018 – Katowice (część zamknięta Pałac Borynia)

 

Tekst: Arkadiusz Jurczewski

Zdjęcia: Cars & Coffee Poland, https://cars.coffee/en/find-events/cars-and-coffee-warsaw-2018

 

 

 

 

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.