Cars & Coffee Poland – Poznań 2018

W połowie czerwca miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu Cars & Coffee Poland w Poznaniu. Termin był trochę nieszczęśliwie dobrany. Nałożyły się na siebie dwie duże imprezy motoryzacyjne – Track Day na Torze Poznań oraz wyścig Le Mans. Do tego kolejna typowo męska rozrywka – rozgrywki tegorocznego mundialu. Wszystko to przełożyło się na niską frekwencję, a co za tym idzie bardzo kameralne spotkanie.

 

Tym razem impreza odbyła się na terenie urokliwego Pałacu Kobylniki pod Poznaniem. Na imprezie pojawiło się parę naprawdę ciekawych samochodów. Między innymi zielony Lamborghini Huracán Performante, żółte Porsche GT3 czy dwie Ferrari 458 – Spider oraz Speciale. Te drugie wygrało zresztą konkurs na najlepsze auto spotkania, który rozstrzygany jest na podstawie  głosów oddawanych przez uczestników w trakcie trwania imprezy.

 

cars and coffee 7

 

Podczas trwania imprezy standardowo uczestnicy mieli okazje napić się pysznej kawy oraz porozmawiać w miłej atmosferze.

 

cars and coffee 9

 

Po zakończeniu zamkniętej części spotkania uczestnicy ruszyli w kierunku City Parku w Poznaniu, gdzie zaparkowali swoje samochody i umożliwili ich oglądanie przybyłym fanom motoryzacji.

 

cars and coffee 6

 

Najbliższe spotkanie z cyklu Cars & Coffee Poland odbędzie się w Gdyni w Hotelu Quadrille Conference & SPA. Publiczna część imprezy odbędzie się na terenie Hipodromu w Sopocie. Przybycie aut przewidziane jest około godziny 16:30.

 

Tekst: Arkadiusz Jurczewski
Zdjęcia: https://cars.coffee/en/find-events/cars-and-coffee-poznan-2018

 

 

 

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.