Cadillac CT6 V-Sport – szybki sedan inaczej

Jeśli chcesz mocarnego sedana z nutą egzotyki możesz sięgnąć po Cadillaca z V8 biturbo.

 

Jakie są na polskim rynku szybkie sedany o mocy około 500 KM i więcej? Oprócz oczywistych propozycji z Niemiec mamy Maserati Quattroporte GTS, Lexusa GS F, Alfę Romeo Giulia Q… i to chyba tyle. Wielbiciele amerykańskiego snu mogą jeszcze rozejrzeć się za oceanem – tam właśnie pokazano Cadillaca CT6 V-Sport z silnikiem V8 biturbo o mocy 500 lub 550 KM.

Silnik ten skonstruowano od czystej kartki. Ma aluminiowy blok, a kolektory wydechowe poprowadzono środkiem pomiędzy głowicami, by zaoszczędzić miejsce. W ich okolicy umieszczono też turbosprężarki, które dzięki temu mają niemal niewyczuwalną turbodziurę. Do tego wydajny intercooler i 10-biegowy automat przenoszący na koła 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prowadzenie poprawiają hamulce Brembo i amortyzatory magnetyczne.

 

cadillac ct6 v sport 1 Cadillac CT6 V Sport   szybki sedan inaczej

 

Cadillac CT6 V-Sport pozostanie w Europie propozycją niszową, choć z takim zestawem napędowym ma szansę zdobyć zagorzałych miłośników. W końcu wiele osób marzy o prawdziwym, amerykańskim V8.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Cadillac

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.