Cadillac ATS-V z silnikiem V6

Amerykańska motoryzacja zazwyczaj omija kontynent europejski szerokim łukiem, ale to nie oznacza, że nic ciekawego się tam nie dzieje. Wręcz przeciwnie, bo konkurent BMW M3, czyli Cadillac ATS-V otrzyma podwójnie uturbione V6.

Debiut tej bestii nastąpi już w przyszłym roku, więc wówczas dostaniemy odpowiedź na pytanie, które auto jest lepsze. Teoretycznie Cadillac ma szansę, a dlaczego?

Pod maską ma znaleźć V6 Twin-Turbo o pojemności 3,6 litra, który wygeneruje moc 425 KM. Jeśli komuś byłoby mało producent ma w zanadrzu wersję ATS-V+, która jest jeszcze mocniejsza, aczkolwiek nikt nie wie czy się pojawi. Szybszy wariant ATSa będzie czerpał moc z widlastej ósemki.

2014 cadillac ats v header photo 448188 s original

Jeszcze bardziej wymagającym polecamy Cadillaca VTS-V, który dzieli jednostkę napędową z Corvette Z06.

Konrad Stopa

 

2014 Cadillac ATS V 2a

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: