Byliśmy na premierze Volvo V60 Cross Country

Volvo V60 w wersji Cross Country to luksusowe, podwyższone kombi. Idealne, gdy nie lubisz kształtu typowego SUV-a.

W czwartek, 11 października braliśmy udział w prezentacji statycznej nowego Volvo V60 Cross Country. Tym modelem kończy się ‘plan czteroletni’ Volvo, które w tym czasie wymieniło dokładnie całą gamę modelową na nową. Oczywiście nowe Cross Country wręcz garściami czerpie z wzornictwa i rozwiązań technologicznych pozostałych Volvo.

Volvo V60 Cross Country 2019 1280 03

Cross Country przede wszystkim wyróżnia się zdolnościami przemieszczania się poza asfaltem. Seryjnie napęd AWD oraz prześwit zwiększony o 75 mm (210 mm) mają być tutaj głównymi argumentami. Oprócz tego nabywcy wersji CC otrzymają dodatkowy tryb Offroad w swoim selektorze jazdy. Zresztą tak samo jest w modelach Volvo XC, więc nie jest to żadna rewolucja.

To nie koniec elektronicznych nowinek, bo Cross Country ma też kontrolera zjazdu ze wzniesienia oraz zaawansowaną kontrolę stabilności. Póki co na rynku będzie dostępna jedna konfiguracja: diesel D4 (2.0 190 KM) z napędem na obie osie i automatyczną skrzynią Geartronic. Cena? 197 600 zł bez dodatków. Odpowiada to cenie zwykłego V60 kombi z wyposażeniem Inscription (199 tys.), ale bez napędu AWD. Ceny Volvo V60 CC będą się zaczynały nieco poniżej identycznie skonfigurowanego Audi A4 Allroad.

Bartłomiej Puchała
fot. Volvo

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.