Być wirtualnym mechanikiem – Car Mechanic Simulator 2014 [KONKURS]

Każdy fan motoryzacji nie raz dłubał przy własnym samochodzie. Czasami szło to jak po maśle, czasem był to jedynie stracony czas i pieniądze. Car Mechanic Simulator 2014 pozwala poszperać pod maską za pomocą myszki i klawiatury. Przyznacie, że to wygodne rozwiązanie. Ponadto ta gra to polska produkcja, którą trzeba promować na każdym kroku, bo jest tego warta!

Polska rodzi wiele utalentowanych osób, które tworzą na różnych frontach wielkie dzieła. Niestety nasz zawistny kraj często takie jednostki ignoruje lub wysyła daleko za granicę. Postanowiliśmy to lekko nagiąć i przynajmniej na tyle jak możemy przedstawić Wam ciekawą produkcję gry komputerowej polskiego producenta – Red Dot Games. Nie jest to pierwszy tytuł tej grupy, ale wcześniejsze – Rajd Polski lub Need For Russia – po prostu nie były tak dobre. Wydaniem gry zajął się PlayWay.

Tytył gry zdradza całą tajemnicę na temat fabuły oraz formy zabawy. Komputerowi “playerzy” wcielą się w rolę mechaników samochodów, którym przyjdzie zmierzyć się zarówno z podstawowymi usterkami, jak i tymi bardziej wymagającymi. Co najważniejsze gra została wydana zarówno w języku polskim, jak i angielskim więc przeznaczona jest na rynek globalny, na którym odnosi spore sukcesy. Szczerze powiedziawszy, większe niż w Polsce.

Tryb rozgrywki to single player, w którym mamy do wyboru wolną rozgrywkę lub tryb kariery. Niestety nie udało mi się jeszcze przejść całej kampanii, ale dotychczas zdarzyło mi się już wykonać kilka zleceń i zarobić niezłą kasę. I to w krótkim czasie – może założę warsztat? Abstrahując od moich przyszłych planów, nasz bohater ma do dyspozycji podnośnik, komputer, radio (istotny element w każdym warsztacie!), klucze a nawet plakaty z polskimi napisami. Obsługa tych narzędzi jest bardzo prosta, bo wymaga jedynie kilku kliknięć myszką. Istotny zwłaszcza jest komputer, ponieważ za jego pomocą którego zamawiamy nowe lub używane części oraz kupujemy bonusy, by było nam łatwiej pracować

f02c3e1bbf065c8e70d2452887c07043  CarMechanicSimulator01 1024x575

Car Mechanic Simulator 2014 jest intuicyjną, prostą grą z nowoczesną muzyką oraz dobrą grafiką. Oczywiście zapomnijcie o pełnym odwzorowaniu samochodów lub części, aczkolwiek mimo braku licencjonowanych marek z łatwością można rozpoznać co przyjdzie nam przywrócić do życia. Na początku grafika razi w oczy, ale idzie się do niej przyzwyczaić, a sama rozgrywka w pełni rekompensuje straty. Prostotę gry najlepiej pokazuje ilość wykorzystywanych przycisków. Za pomocą myszki i kilku klawiszy jesteśmy w stanie obsłużyć wszystkie czynności. Tak samo jest w menu lub w ustawieniach. To jedna z najważniejszych cech tej gry.

Nie oznacza to jednak, że gra jest bardzo łatwa i zabierze nam jedynie godzinę zabawy. Każde zlecenie jest inne i wymaga podstawowej znajomości położenia konkretnych części, ponieważ nigdzie nie możemy przeczytać jak mamy wymienić akurat ten konkretny element. Ponadto podzespoły są ze sobą sprzężone, więc wymiana skrzyni biegów wymaga wymontowania połowy zawieszenia. Odwzorowanie rzeczywistości jest oczywiście uproszczone, ale i tak wielkie brawa za pracę i cierpliwość. Zastanawiacie się pewnie jak to działa? Otóż za pomocą myszki możemy demontować zużyte części, sprawdzać ich stan, a także później montować z powrotem. Ciekawy jest system odkręcania i zakręcania śrub, który czasem trwa dłużej niż na żywo…

Jeśli jeszcze Was nie przekonałem to dodam, że do sprawdzenia jest prawie 150 części, które czasem podane są w zleceniu, a czasem trzeba po prostu znaleźć te uszkodzone. Można to robić po kolei lub skorzystać z jazdy próbnej albo urządzenia diagnostycznego. Nasze postępy możemy śledzić na bieżąco, a jeśli brak nam pomysłu na naprawę spokojnie możemy zapisać stan gry w dowolnym momencie i wrócić do pracy później. Do dyspozycji mamy cztery profile, więc zabawę z mechaniką może prowadzić aż 4 osoby z jednego komputera.

201308161733484 1024x575

Car Mechanic Simulator 2014 oferowany jest za pomocą platformy STEAM oraz w innych sklepach internetowych, na których w ostatnim miesiącu utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedawanych tytułów. Gra premierę miała pod koniec stycznia, więc spokojnie możecie znaleźć gameplaye na youtube lub opinie tekstowe w Internecie. Car Mechanic Simulator 2014 na polskim rynku kosztuje 20 zł i uwierzcie mi jest to atrakcyjna kwota za tak głęboką fabułę i sporą różnorodność. Twórcy już szykują się do kontynuacji tytułu, ale szykują jednocześnie również odpowiedź gry w formie on-line. Więcej informacji o tym projekcie i możliwość dotacji TUTAJ.

Motopodprad.pl ma jednak dla naszych czytelników jeszcze jedną niespodziankę. Ogłaszamy specjalny konkurs, w którym do wygrania jest kilka pełnych wersji gry Car Mechanic Simulator. Dysponujemy kluczami do ściągnięcia oryginalnej wersji z platformy STEAM. Oczywiście sposób jest ten legalny, a zwycięzcom przekażemy pełną instrukcję jak to zrobić.

Aby wygrać grę należy skomentować powyższy tekst oraz polajkować nasz Fanpage. Po burzliwej redakcyjnej dyskusji wybierzemy dwa najlepsze komentarze i skontaktujemy się ze zwycięzcami. Na opinie czekamy tydzień i liczymy na kreatywność.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: