Buspasy dla motocyklistów w Warszawie – na czas?

W lutym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oświadczył, że buspasy w stolicy otworzą się na motocyklistów. Czy coś się zmieniło?

25 lutego Rafał Trzaskowski opublikował na swoim profilu Facebook informację o wdrożeniu zmian w organizacji ruchu. Buspasy w Warszawie otworzą się na motocyklistów. Kierowcy jednośladów czekali na to od dłuższego czasu. W rezultacie zmiany oznakowania na drogach wyznaczone były na kwiecień i maj.

Po dwóch sezonach testów czas na ostateczną decyzję: w Miasto Stołeczne Warszawa motocykliści będą mogli jeździć po…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Poniedziałek, 24 lutego 2020

Przedstawiciele „TAK dla motocykli na buspasach” wysłali do ratusza pismo dot. postępu prac. W odpowiedzi Biura Polityki Mobilności i Transportu można przeczytać, że ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 miasto musi wprowadzić większą dyscyplinę finansową i zweryfikować priorytety inwestycyjne. Nie wynika jednak z tego, że całkowicie zrezygnowano ze zmian, a tylko odłożono je w czasie.

Pamiętacie jak jeszcze kilka tygodni temu cieszyliśmy się z tego, że po 10 latach szarpania się z urzędniczym betonem w…

Opublikowany przez TAK dla motocykli na buspasach Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Z drugiej strony na portalu UM Warszawy można przeczytać, że pierwsze zmiany na buspasach dot. wpuszczenia kierowców jednośladów planowane są na drugi weekend czerwca na ulicy Radzymińskiej. Kolejne etapy dotyczą ul. Puławskiej, Bitwy Warszawskiej oraz Modlińskiej, wydaje się więc, że stolica nie zaniechała realizacji tego planu. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja w końcu się ustabilizuje i buspasy staną otworem dla motocykli.

Mateusz Łukasik

Dyskusja

komentarzy