Buick Avenir – limuzyna przyszłości

Buick zaprezentował w Detroit prototypową limuzynę Avenir. Samochód wygląda niesamowicie oryginalnie.

Prototyp Avenir bez dwóch zdań przyciąga swoim wyglądem. Pociągły przód, liczne przetłoczenia, krótki tył oraz grill nawiązujący do Buicka Wildcat II z 1954 r. wyglądają bardzo smacznie.

W środku króluje minimalizm i najwyżej jakości wykończenie: skóra, drewno bambusowe i jedwab. Centralnie miejsce zajmuje 12-calowy ekran, który za pośrednictwem systemu IntelliLink wyświetla to, co właściciel ma na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym.

Pod maską Buicka pracuje silnik V6 sprzężony z 9-biegową skrzynia automatyczną i napędem na obie osie.

Tylko ten zadek żywcem przeniesiony z Opla Insigni jakoś mi do niego nie pasuje…

agier

fot. materiały prasowe 

 

 

 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)