Bugatti pracuje nad czterodrzwiowym coupé?

Moda na limuzyny i czterodrzwiowe coupé wśród marek produkujących supersamochody przybiera na sile. Skoro może Aston Martin, kto zabroni Bugatti? Chyba nikt. Przynajmniej na to wskazuje obszerna galeria zdjęć prototypu. 

Choć Bugatti myśli o sportowym czterodrzwiowym coupé od przeszło pięciu lat, ciągle brakuje informacji o dokładnej premierze lub chociaż końcu prac nad nowym modelem. Na razie wiadomo, że rozmowy na szczycie trwają, a samochód mógłby nosić nazwę – Galibier.

Plotki motoryzacyjne donoszą też, że Galibera spośród aut konkurencji wyróżniałaby astronomiczna moc i kosmiczne osiągi. Model produkcyjny miałby wyciągać bowiem 1340 KM (999Kw) i rozpędzać się aż do 362 km/h. Panamera, Lagonda czy Quattroporte nie miałyby żadnych szans. Oczywiście pozostaje pytanie o cenę. Ta na pewno byłaby astronomiczna.

Ja dałbym projektowi szansę, a Wy?

 

agier

fot. materiały producenta 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)