Budowa myjni bezdotykowej, a dofinansowanie z Unii Europejskiej

Myjnia bezdotykowa jest dziś z pewnością opłacalnym i sensownym pomysłem na biznes. Większość z nas posiada własne auto, na wiele rodzin przypada więcej niż jeden samochód. Niemal każdemu kierowcy zależy na tym, by jego cztery kółka były czyste, zadbane, a co za tym idzie – pięknie się prezentowały. Dlatego chętnie i regularnie korzystamy z myjni bezdotykowych.

Inwestujemy w myjnię bezdotykową

Omawiany pomysł na biznes wymaga sporych nakładów pieniężnych, jednak, jeśli wszystko udaje się pomyślnie, dochody z działalności gospodarczej już po kilkunastu miesiącach pokrywają początkowe wydatki i przynoszą imponujące zarobki. Podkreślenia wymaga fakt, że w procesie rozwijania własnej myjni bezdotykowej niezwykle pomocne może okazać się dofinansowanie z Unii Europejskiej.

myjnia szczotkowa

Co warto wiedzieć, budując myjnię bezdotykową?

  1. Na jedno stanowisko myjące samoobsługowo, wyposażone w myjkę ciśnieniową przeznaczoną do samochodów osobowych trzeba wyłożyć minimum 200 tysięcy złotych. Warto jednak dodać, że z reguły dość szybko początkowe wydatki zaczynają się zwracać.
  2. Procedura obejmująca przede wszystkim otrzymanie zgody na prowadzenie tego rodzaju działalności oraz załatwienie innych kwestii (między innymi pozwolenie na budowę, zdobycie decyzji środowiskowej) może zająć sporo czasu.
  3. Jeżeli postanowimy przystosować naszą myjnię bezdotykową również do samochodów ciężarowych, to musimy liczyć się z koniecznością zainwestowania większej kwoty, jednak docelowe zyski również będą nieporównywalnie większe.
  4. Kluczem do sukcesu myjni bezdotykowej jest oczywiście jej lokalizacja. Ta przy głównej trasie, niedaleko centrum handlowego czy osiedla lub przedsiębiorstwa przemysłowego będzie idealna.
  5. Jeżeli myjnia bezdotykowa ma być przeznaczona tylko dla samochodów osobowych należy rozglądać się za działką o powierzchni około 200 m2. Jednak jeśli chcemy, by klientami byli również kierowcy ciężarówek potrzebujemy terenu o powierzchni około 5 tysięcy m2.
  6. Warto postarać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na budowę myjni bezdotykowej, które może odciążyć nasz portfel.
  7. Koniecznie trzeba zadbać o jak najlepsze wyposażenie naszej automyjni. Przyszli przedsiębiorcy powinni nabywać produkty sprawdzonych marek. Szeroką gamę produktów z najwyższej półki, a przy tym w atrakcyjnych cenach oferuje hurtownia chemii samochodowej JG Detailing.

Unijne wsparcie na budowę myjni bezdotykowej

Dofinansowanie z Unii Europejskiej na założenie własnej działalności można uzyskać na podstawie zapisu 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Powstał on, by wspierać pomysły, które mają prowadzić do pojawienia się nowych miejsc pracy oraz rozbudzenia kreatywności, a co za tym idzie – rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Przyszli przedsiębiorcy mogą liczyć między innymi na możliwość wzięcia udziału w kursach, na których przekazana im zostanie wiedza potrzebna, by stawiać pierwsze kroki we własnym biznesie.

myjnia samochodowa

Jeśli nie Unia, to urząd pracy

Ponadto, oferowane jest wsparcie finansowe na start czy finansowe wsparcie pomostowe, w ramach którego przez rok otrzymuje się miesięcznie określoną kwotę. Założyciel myjni bezprzewodowej powinien również zapoznać się z programami, które oferują powiatowe urzędy pracy. O pomoc w rozwoju własnej działalności gospodarczej może ubiegać się każdy bezrobotny, który figuruje jako zarejestrowany w urzędzie pracy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Podanie o przyznanie finansowego wsparcia zwykle zostaje rozpatrzone po około 30 dniach od jego skierowania do instytucji.

Warto skorzystać z dostępnych form wsparcia finansowego, rozkręcając biznes taki jak myjnia bezdotykowa. To intratny plan, dzięki któremu sami możemy być sobie szefem.

Źródło: JG Detailing / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: