Brytyjski koncern Inchcape awansuje polskich menedżerów.

Marcin Słomkowski obejmuje stanowisko Managing Director Distribution Northern Europe. Witold Wcisło nowym Dyrektorem Generalnym Inchcape w Polsce.

Słomkowski, od blisko 13 lat pełniący funkcję dyrektora generalnego Inchcape Polska, odpowiadał m.in. za wdrożenie globalnej strategii Inchcape w Polsce. Liczne sukcesy polskiego menedżera (oddziały BMW Inchcape w tym czasie zdobyły łącznie 38 nagród BMW), poparte dobrymi wynikami finansowymi, zostały zauważone przez brytyjski koncern już dwa lata temu, kiedy to został awansowany na stanowisko dyrektora zarządzającego marki BMW w Inchcape Northern Europe. W marcu br. prezes Inchcape Polska ponownie został wyróżniony przez Inchcape, otrzymując nominację na stanowisko Managing Director Distributon Northern Europe dla całej marki Inchcape. To najwyższe stanowisko jakie polski menedżer osiągnął w brytyjskim koncernie motoryzacyjnym, działającym w 31 krajach na świecie!

W związku z awansem Marcina Słomkowskiego powołano nowego dyrektora generalnego Inchcape Polska, którym został Witold Wcisło. Wcisło od trzech lat związany jest z Inchcapem i dotychczas pełnił stanowisko zarządzającego warszawskim oddziałem spółki. To pod jego kierownictwem, tylko w 2018 roku, warszawski oddział zdobył aż cztery prestiżowe nagrody przyznawane przez BMW Polska.

wwcislo1 1024x580 Brytyjski koncern Inchcape awansuje polskich menedżerów.
Witold Wcisło

Inchcape Polska podczas 13 lat obecności na rodzimym rynku ugruntował sobie pozycję wśród 30 największych dealerów samochodowych w Polsce (za Miesięcznik Dealer), będąc jednym z nielicznych w zestawieniu dealerów koncentrujących się wyłącznie na segmencie premium. To również najbardziej utytułowany dealer BMW – zdobywca 38 nagród BMW, w tym 5 tytułów Dealera Roku BMW.

W ocenie Inchcape to właśnie segment premium ma największe perspektywy wzrostu. Opinię tę potwierdzają dane raportu KPMG, przewidujące dynamiczny wzrost liczby zamożnych i bogatych Polaków, który w 2017 sięgnął ponad 1,3 mln rodaków. Ich łączne dochody netto miały wynieść około 284 mld zł. Wartość rynku dóbr luksusowych szacowana jest na około 25 mld zł.

Źródło: Inchcape Motor Polska / art. partnera

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: