BMW wchodzi w segment szybkich kombi – M3 Touring

Do tej pory BMW dalekie było od sportowych rodzinnych odmian swoich samochodów. Owszem pojawiały się indywidualne projekty M3 Touring, ale były to prywatne przeróbki. Teraz niemiecki producent postanowił zaznaczyć swoją obecność w tej grupie aut na bogato!

Bawarczycy pod maskę chcą wprowadzić swoją sześciocylindrówkę i połączyć ją z napędem na cztery koła. Oznacza to, że nie dostaniecie M3 Touring z napędem na tył, ale może to i lepiej. Sportowe kombi zazwyczaj miały 4×4.

Na szczęście w aucie pojawi się tryb driftu, który odetnie zasilanie przedniej osi i wyłączy trakcję. Dzięki temu samochód z wielką frajdą polata bokiem.

%name

Nie znamy dokładnych detali na temat osiągów lub danych technicznych, ponieważ samochód ma mieć premierę dopiero w 2022 roku. Może się jednak to przesunąć z wiadomych przyczyn, które przyniósł koronawirus.

Konrad Stopa
fot. BMW

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: