BMW rozważa M3 Touring

Generacja G21 serii 3 może być pierwszą, która doczeka się wersji M.

Niedawno ujrzeliśmy zupełnie nowe BMW serii 3 (G20), które jest jednym z kluczowych modeli dla BMW. Już na przyszłorocznym salonie w Genewie prawdopodobnie po raz pierwszy zostanie zaprezentowane kombi, czyli Touring (G21). Kształt i detale tylnej części nadwozia kombiaka mają naśladować większą serię 5, a jednym z praktycznych dodatków będzie podnoszona tylna szyba. Tak jak w sedanie, kombi ma być bardziej przestronne w środku – przede wszystkim chodzi o miejsce na tylnej kanapie i większy bagażnik (ponad 500 l).

bmw 3 touring
fot. Autocar

BMW nigdy nie produkowało wersji M3 w nadwoziu Touring, ale tym razem ma być inaczej. Brytyjski Autocar dotarł do informacji wewnątrz firmy, że po raz pierwszy poważnie rozważana jest taka wersja sportowej 3-ki. Koszty jej utworzenia byłyby stosunkowo niewielkie, a Mercedes C63 AMG oraz Audi RS4 Avant miałyby wreszcie solidnego rywala z Monachium.

Nie wiadomo jeszcze kiedy eMki G20/21 wyjadą na ulice. Na razie zaplanowane jest tylko rozpoczęcie sprzedaży nowego modelu na marzec 2019, a w połowie przyszłego roku dołączy hybrydowe 330e. Jego elektryczny zasięg ma być większy o ponad 30% od obecnego modelu i wyniesie 60 km. Na 2020 rok zaplanowano debiut serii 4 coupe oraz kabrio.

Bartłomiej Puchała
źródło: Autocar

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.