BMW M8 Gran Coupe oficjalnie

Po co czekać na przeciek? Lepiej samemu ogłosić nowość na 2020 rok. BMW opublikowało właśnie informacje na temat czterodrzwiowego M8. Przed Wami wersja Gran Coupe.

Z zewnątrz auto oprócz dodatkowej pary drzwi urosło na szerokość o niecałe 4 centymetry. Co ważne projekt Gran Coupe nadal wygląda bardzo dobrze i równie zjawiskowo co zwykła wersja M8. Oczywiście spore nerki pozostały, więc BMW trzyma się tego trendu rękoma i nogami!

2020 bmw m8 gran coupe competition 20 1024x576 BMW M8 Gran Coupe oficjalnie

W środku znane wnętrze ze sportowymi przednimi fotelami i kierownicą. Z wiadomych względów ułatwiło się wsiadanie na tylną kanapę, która nie odbiega komfortem przednim siedzeniom, choć trzeba uważać z miejscem nad głową.

Samochód ze względu na inną karoserię zyskał zmodyfikowane zawieszenie (oczywiście adaptycyjne). Oprócz tego konfigurowalne są nastawy silnika, skrzyni biegów oraz układu kierowniczego. Co ważne M8 Gran Coupe może dowolnie korzystać z napędu 4×4 (również z przewagą samego tyłu).

2020 bmw m8 gran coupe competition 8 1024x576 BMW M8 Gran Coupe oficjalnie

Pod maską, w zależności od wersji, może pojawić się 625 KM i 750 NM maksymalnego momentu obrotowego lub 650 KM w wersji Competition. To zaowocuje sprintem do setki w 3,1 sekundy (mocniejsza opcja w 3 s), a granica prędkości auta to aż 306 km/h. Auto oczywiście napędza motor V8.

Co ciekawe, BMW wypuści też pierwszą, limitowaną edycję 400 sztuk samochodu w szczególnej konfiguracji – dokładnie takiej jak pierwsze projekty tego modelu.

Konrad Stopa
fot. BMW

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: