BMW M8 First Edition – jeden z ośmiu

Zdjęcia nowego M8 Gran Coupe First Edition wyglądają niesamowicie. Jest to początkowa edycja specjalnie skonfigurowana przez BMW Individual Manufaktur i ograniczona do zaledwie 8 egzemplarzy.

Docelowo wypuszczonych ma być aż 400 egzemplarzy First Edition, a te pierwsze osiem sztuk ma nam pokazać ogrom możliwości konfiguracyjnych.

Kolorystycznie nawiązuje do Conceptu Gran Coupe z 2018 roku, lakier został dobrany z palety Individual i nazywa się Aurora Diamant Green, wstawki, „ramki” czyli elementy w zasadzie wokół drzwi oraz grill przedni zostały wykończone aluminium ze śladowymi ilościami złota w celu nadania im jeszcze większego efektu „WOW”.

BMW m8 competition 3 1024x411

Dodatkowo LEDy w światłach laserowych posiadają złoty kolor, a 22-calowe felgi zostały wykończone złotymi akcentami. A żeby odróżnić pierwsze 8 egzemplarzy zostały one specjalnie sygnowane.

Z tyłu na klapie bagażnika pojawił się znaczek „1 of 8”. Znajdziemy go również na zagłówkach i dywanikach. Środek został wykończony w pełni skórą Taruma Brown, a deska rozdzielcza czarnym połyskowym drewnem Piano Lack.

BMW m8 competition 4

Są to egzemplarze w pełni bazujące na F93 M8 Competition Gran Coupe. Oznacza to jedynie, że pod maską drzemie dobrze znane już V8 o mocy 625 KM.

Fajny model, co nie?

Paweł Zaorski
fot. BMW

BMW m8 competition 2 1024x340

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.