BMW M3 Pure – ukłon dla fanów

Nowe M5 ma już napęd na wszystkie koła i tego można spodziewać się w kolejnych generacjach modeli rodziny M. O dziwo dzisiaj pojawiły się pogłoski na temat wersji M3 Pure. Co ona oznacza?

Wszystkie rzeczy, które prawdziwi fani legendy M3 kochają i uważają, że 4×4 to błąd i bluźnierstwo. Otóż pojawiły się plotki o wersji, która będzie:

a) tańsza
b) z napędem tylko na tył
c) z ręczną skrzynią biegów (6 przełożeń).
d) tylko o 20 KM mniej

Czego chcieć więcej?

bmw m3 sedan render 1024x576 BMW M3 Pure   ukłon dla fanów

Dla lubiących zmiany oczywiście wersja M3 2020 będzie posiadać napęd na wszystkie koła, 480-konny motor R6 z dwoma turbosprężarkami oraz minimum 650 NM maksymalnego momentu obrotowego.

Ja wolę jednak wersję “dla purystów” i sądzę, że może spotkać wielu entuzjastów, bo nie jest aż tak wulgarna i egzotyczna jak CS lub CSL. Niestety pojawiły się też informacje, że nie będzie wersji M3 w kombi. Audi z RS4 i RS6 odetchnęło z ulgą…

Konrad Stopa
fot. motor1.com / rendery

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: