BMW M3 na trzydziestolecie

W tym roku BMW M3 kończy trzydzieści lat. Z tej okazji producent przygotował limitowaną wersję obecnie sprzedawanej eMki.

 

Za dodatkowe 10 tys. Euro klienci będą mogli zamówić jedną z 500 zaplanowanych sztuk edycji ’30 Years M3′ modelu F80. We wnętrzu będzie się ona różnić głównie dodatkami takimi jak: okazjonalne emblematy, specjalne sportowe fotele, plakietka z numerem egzemplarza czy pasy bezpieczeństwa ozdobione paskami w stylu M. Z zewnątrz w oczy rzuca się przede wszystkim lakier. Jest to Macao Blue, który debiutował jako opcja w pierwszym M3 E30. Wyróżnikiem limitowanej wersji są także 20-calowe felgi o nowym wzorze.

 

bmw m3 30 years m3 edition 1 BMW M3 na trzydziestolecie

 

BMW opiera wersję urodzinową o M3 Competition Package, więc pod maską drzemie aż 450 KM wyciśnięte z silnika 3.0 TwinPower Turbo. Klient może oczywiście wybierać pomiędzy skrzynią manualną, a dwusprzęgłowym automatem. Z tym drugim M3 jest w stanie przyspieszyć do pierwszej setki w dokładnie 4 s. W sprzedaży nowa wersja pojawi się jeszcze tego lata.

 

Bartłomiej Puchała
fot: motor1.com

 

 

bmw m3 30 years m3 edition 2 BMW M3 na trzydziestolecie

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.