BMW Inchcape dostarczy 500 samochodów i3 dla innogy w stolicy

Na stołecznych ulicach pojawi się 500 samochodów elektrycznych i3, dostępnych w ramach systemu car-sharing. To jeden z największych projektów carsharing-owych w Europie, w Polsce zrealizowanych przez innogy i BMW Inchcape.

Innogy go! to usługa, dzięki której możliwy jest wynajem aut elektrycznych na minuty. Do dyspozycji mieszkańców Warszawy przekazanych zostanie docelowo aż 500samochodów BMW i3, zakupionych w BMW Inchcape Warszawa, pierwszego polskiego agenta elektrycznych BMW „i”.

Obecnie innogy może się pochwalić dedykowaną siecią 30 punktów ładowania pojazdów – tzw. superchargerów o mocy 50kW. Liczba ta ma wzrosnąć do 500 w ciągu najbliższych lat, a rozmieszczenie punktów zaprojektowane będzie w najdogodniejszych miejscach stolicy.

Polacy już zauważają zalety samochodów elektrycznych, wskazując m.in. na wyjątkową dynamikę jazdy,ciszę oraz ekologiczny profil pojazdu. Nie bez znaczenia jest też ogólnoświatowa moda oraz znacząca poprawa zasięgów. Jednak, aby samochody elektryczne stały się codziennością, potrzebny jest dalszy rozwój punktów ładowania w całej Polsce– mówi Witold Wcisło, Dyrektor Generalny Inchcape Polska.

Warszawa skokowo podniesie poziom elektryków w Polsce

Według danych ACEA, Polacy w 2018 roku zakupili 620 sztuk samochodów elektrycznych. To wzrost o ponad 42% względem sprzedaży w 2017 roku. Obecne 500 nowych pojazdów BMW i3, które wyjadą z BMW Inchcape Polska skokowo podniesie wskaźnik elektryków na ulicach naszego kraju o ponad 90 proc i poprawi notowania w stosunku do Europy.

Więcej samochodów elektrycznych sprzedano w 2018 r m.in. w Portugalii (4073), na Węgrzech (1300), czy w Czechach (703). Liderem jest oczywiście Norwegia, ze sprzedażą na poziomie 46143 sztuk!

Badania ORPA (Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych) wskazują, że samochody elektryczne wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród polskich kierowców. „Elektrykami” interesuje się blisko 92 proc. kierowców, chociaż zakup tego typu pojazdu rozważa zaledwie co ósmy ankietowany. Proporcje mają się zmienić dzięki takim projektom, jak warszawski pomysł innogy i Inchcape Polska.

Perspektywy dla elektryków

Według firmy doradczej Deloitte, 30proc. nowych samochodów sprzedawanych w krajach rozwiniętych w 2022 roku posiadać będzie napęd elektryczny. W krajach rozwijających się wskaźnik ten powinien wynieść około 20 procent. Jak na razie Norwegia jest jedynym krajem na świecie, w którym sprzedaż samochodów z napędem elektrycznym przewyższyła sprzedaż pojazdów z silnikami spalinowymi.

Źródło: Inchcape Motor Polska / mat. partnerski

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: