BMW i8 bez dachu oficjalnie

Jaka to przyjemność w kabriolecie nie słychać silnika? Już niedługo będzie się można o tym przekonać na własnej skórze w BMW i8 Roadster.

 

Auto zostało zaprezentowane na ostatnim salonie samochodowym w Los Angeles wraz z faceliftingiem modelu i8 Coupe. Jednakże to właśnie kabriolet w pomarańczowych barwach jest dużo ciekawszy stąd ta publikacja.

 

2019 bmw i8 roadster 13 BMW i8 bez dachu oficjalnie

 

Nowe i8 posiada miękki dach (składany automatycznie w 15 s, nawet do 50 km/h). Dach powoduje, że i8 roadster jest jedynie 2-osobowe. W standardowej wersji zmieści się aż 4 osoby. W opisywanym BMW nie schowamy też za wiele bagaży – pojemność bagażnika to tylko 100 litrów.

Mniejsza jednak o walory użytkowe. Pod maską znalazł się nowy motor spalinowy (ma aż 231 KM) oraz mocniejszy elektryk (143 KM). Łączna moc tego auta zatem to 374 KM. Osiągi samochodu – do pierwszej setki 4,4 sekundy. Co ciekawe, samochód na samym prądzie rozpędza się aż do 105 km/h

 

2019 bmw i8 roadster 1 BMW i8 bez dachu oficjalnie

 

Dla lubiących techniczne smaczki – BMW i8 Roadster jest cięższy od Coupe o 60 kilogramów. Samochód ma pojawić się na rynku w 2019 roku.

 

Konrad Stopa

fot. BMW

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: