BMW – Bawaria Motors w wersji ekologicznej – opinie potwierdzają nowoczesność rozwiązania

Szybki i ekologiczny samochód – marzenie czy rzeczywistość? Jeszcze kilka lat temu odpowiedź byłaby prosta, dzisiaj również taka jest, choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Elektryczne samochody są jeszcze uważane za pewnego rodzaju mrzonkę i eksperyment wypełnionych fantazją umysłów studentów. Tymczasem samochody hybrydowe coraz większym szturmem zdobywają świat i zdaje się, że tylko kwestią czasu jest aż zastąpią standardowe samochody.

 

Ekologia dawno już przestała być tematem, o którym mówi się w kuluarach, właściwie od kilku lat mówi się głównie o niej. W odpowiedzi na ekologów, którzy od lat przestrzegają przed szkodliwymi emisjami gazów cieplarnianych i apelują o ich ograniczenie, przedsiębiorcy różnych dziedzin stają na głowie, próbując dopasować się do tego nowego modelu świata, w którym najwyraźniej ekologia stanowi czynnik, z którym należy się liczyć. Wynikiem takiego myślenia jest czynne zaangażowanie inżynierów, próbujących sprostać najnowszym wytycznym, jednocześnie nie pogarszając jakości wcześniej oferowanych produktów. Większość marek stara się nawet nie tyle dorównać jakością produktom przed zmianą, ale jeszcze bardziej je ulepszyć i ekologiczność przedstawić jako ich podstawową zaletę. Do takich marek należy według opinii BMW Bawaria Motors.

motopodprad 2 BMW   Bawaria Motors w wersji ekologicznej – opinie potwierdzają nowoczesność rozwiązania

Niska emisja spalin w połączeniu z płynnością jazdy to efekt wysiłków inżynierów BMW, którym dzięki zastosowaniu sześciocylindrowego silnika TwinPower Turbo oraz ośmioprzełożeniowej automatycznej skrzyni biegów udało się połączyć dobre osiągi i niskie zużycie paliwa. Dzięki temu powstała cała seria samochodów napędzanych jednocześnie na paliwo i prąd. Seria 5 Active Hybrid marki BMW łączy w sobie to, co najlepsze z obu systemów. Na całość części paliwowej składa się silnik BMW TwinPower Turbo, wyposażony w turbosprężarkę, która generuje moc sięgającą nawet 225 kW, co pozwala osiągnąć prędkość 250 km/h. ActiveHybrid osiąga też doskonałe przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,9 sekundy i to przy wyjątkowo niskich parametrach spalania, szacownych na 7,0 do6,4 l/100 m. Za część elektryczną odpowiada zaś silnik elektryczny o mocy 40 kW – za jego pomocą samochód może poruszać się z prędkością maksymalnie 60 km/h, wyłącznie w trybie elektrycznym. Silnik elektryczny nie stanowi tu jednak osobnego elementu, który można w dowolnej chwili włączyć guzikiem, podczas gdy przez cały czas pozostaje uśpiony. Silnik ten został w taki sposób wpleciony w normalne działanie samochodu, że stanowi jego integralną część na tyle, że sam się włącza i w momentach, gdy potrzebne jest spontaniczne i doraźne przyspieszenie, automatycznie wspomaga silnik spalinowy.

BMW ma na swoim koncie już kilkanaście modeli samochodów hybrydowych wprowadzonych do seryjnej produkcji – każdej kolejnej próbie towarzyszyły liczne dyskusje, co jednak nie ostudziło zapału producenta, który cały czas dąży do tego, żeby stworzyć model idealny. Jednym z najbardziej udanych produktów wydaje się być sportowo-rekreacyjne auto z napędem 4×4, czyli BMW X6 z serii ActiveHybrid 5 – nie jest pierwszym produkowanym seryjnie samochodem marki BMW w wersji hybrydowej, jednak to właśnie on uznawany jest za najbardziej ekonomiczną hybrydę ze swojego segmentu, co potwierdzają liczne opinie – Bawaria Motors Gdańsk uznawana jest za jednego z najlepszych dealerów marki BMW właśnie dzięki unikalnemu w samochodach hybrydowych systemowi Auto Start-Stop. Zmienia on automatycznie źródło zasilania podczas postoju, dzięki czemu nawet podczas długiego postoju temperatura silnika pozostaje stała. Całość została pomyślana w taki sposób, żeby możliwe były trzy tryby pracy napędu – na samym początku, gdy samochód porusza się z prędkością do 60 km/h działa tylko napęd elektryczny, w momencie, gdy samochód przyspiesza, automatycznie zostaje uruchomiona jednostka benzynowa. Natomiast w takich momentach jak dynamiczny start czy przyspieszanie, oba silniki pracują jednocześnie, wspomagając się nawzajem. Tryby te przechodzą jeden w drugi w sposób całkowicie automatyczny i nie angażują uwagi kierowcy, dzięki czemu nie wpływa to w żaden sposób negatywnie na prowadzenie pojazdu.

Więcej przeczytacie na: http://www.bawariamotors.pl

 

Źródło: Bawaria Motors / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: