BMW 2 Gran Coupe – rywal CLA?

Sedany premium wróciły do łask. Po nowym CLA również BMW chcę rozszerzyć gamę modeli Gran Coupe. Podoba się Wam ten trend?

Przypomnijmy, że mamy już 4 i 6, a niedługo będzie też seria 8 z takim przydomkiem, więc szanse są spore. Patrząc na render tej propozycji można uwierzyć, że BMW przejrzało na oczy, ponieważ aktualna wersja Serii 2 jako minivan dalej irytuje fanów marki i czas odczarować tę nazwę.

Wydarzy się to dzięki zbudowaniu auta na podstawie serii 1 Sedan, która będzie miała jedynie napęd na przód, więc to może być kolejny model w napędzie FWD.

Najmocniejsza odmiana auta może mieć około 300 KM z dwulitrowego silnika benzynowego. Co ciekawe może pojawić się też wersja zelektryfikowana.

Debiut? Nie wcześniej niż rok 2020.

Konrad Stopa
fot. Motor1.com

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: