Site icon Moto Pod Prąd

Bezpieczny i niezawodny SUV – Seat Ateca

suv w nowej odslonie seat ateca e1458127702532

suv w nowej odslonie seat ateca e1458127702532

Doroczne targi motoryzacyjne Genewa Motor Show 2016 to święto dla miłośników motoryzacji z całego świata. To właśnie w stolicy Szwajcarii czołowi producenci samochodów pokazują – nierzadko po raz pierwszy – swoje najnowsze modele, akcesoria i części do pojazdów. W marcu tego roku Seat właśnie tam zaprezentował swój długo oczekiwany, pierwszy SUV – Ateca, który łączy w sobie elegancki, niepowtarzalny wygląd, najnowsze rozwiązania technologiczne oraz doskonałe parametry techniczne.

Konstruktorzy samochodu postanowili połączyć w jedno terenowy charakter i rozwiązania miejskie, stąd też samochód może być wyposażony opcjonalnie w elektroniczny system 4×4, a standardowo będzie to napęd na przednią oś. Pozwala to wybrać model pasujący do terenu, po jakim najczęściej prowadzisz auto. Duża oferta czeka na klientów również w przypadku elementu najważniejszego, czyli silnika – użytkownik będzie mógł zdecydować się na taki, którego moc będzie idealnie pasować do jego potrzeb. Rozpiętość proponowanych wynosi od 1,0 TSI (116 KM) do 2,0 TD (190 KM).

Seat Ateca zwraca uwagę swoją konstrukcją. Rozmiarowo jest on zbliżony do samochodów kompaktowych, a jego charakter podkreślają ostre rysy karoserii i „drapieżny” front pojazdu z wydajnymi światłami LED. Choć z zewnątrz Ateca wydaje się nieduża, może pochwalić się ponad 510 litrami pojemności bagażnika, co pozwala na swobodne spakowanie całej rodziny na wakacyjny wyjazd. Pokaz na Genewa Motor Show 2016 umożliwił przyjrzenie się elegancko urządzonemu wnętrzu, z wysokiej jakości tapicerką, skórzaną kierownicą i dźwignią zmiany biegów oraz panoramicznym dachem. Wrażenie komfortu dodatkowo zwiększa także przemyślane podświetlenie wewnętrzne w ośmiu różnych barwach. Jednak sam wygląd to nie wszystko – jednym z wielu atutów pojazdu jest bogate wyposażenie elektroniczne, która ma nie tylko wpływ na bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy kierowcy i pasażerów. Seat Ateca ułatwia użytkowanie dzięki kamerze parkowania, automatycznemu systemowi hamowania oraz rozwiązaniom znanym z innych modeli producenta.

Samochód wyposażony został w SEAT Drive Profil z funkcją Driving Experience. Jest to technologia pozwalająca na dostosowanie pracy samochodu do warunków oraz stylu jazdy. Normal przeznaczony jest do codziennego przemierzania miasta, Sport dla tych kierowców, którzy lubią rozwinąć skrzydła, Eco pozwala na optymalne wykorzystanie paliwa, zaś tryb Indywidualny to możliwość własnej konfiguracji ustawień. Na środku deski rozdzielczej znajduje się 8-calowy ekran dotykowy, służący zarządzaniu elektronika pojazdu oraz pozwalający na podłączenie smartfona i korzystanie ze znajdujących się na nim aplikacji.

Ateca to pierwszy krok Seata na rynek SUV-ów, na którym chce wywalczyć na nim swoje miejsce. Zaprezentowany w Genewie model pokazuje, że ma duże szanse na stworzenie silnej konkurencji dla dotychczasowych jego potentatów.

Źródło: Seat / art. sponsorowany

Exit mobile version