Bezpieczniej na drodze

Nie da się ukryć, że nasze drogi nie należą do najbezpieczniejszych w Europie. Brak chodników, oświetlenia, do tego kierowcy, którzy za nic mają ograniczenia prędkości, a ich umiejętności są niespecjalnie wyśrubowane. Dlatego wychodząc z domu na spacer, do pracy czy szkoły warto zadbać o to, by inni uczestnicy ruchu widzieli nas z daleka.

Różne rodzaje odblasków

Odblaski przy ubraniu czy na plecaku to nie tylko domena dzieci. Obecnie przepisy drogowe przewidują, że każda osoba, która porusza się drogą publiczną po zmroku poza terenem zabudowanym musi mieć elementy odblaskowe. Nie zaszkodzi jednak zawsze mieć ze sobą kamizelkę odblaskową czy uroczy wisiorek. Kamizelka jest lekka, składa się do bardzo małych rozmiarów, można nosić ją w torbie, plecaczku, kieszeni spodni. Pozwala na to, by widać nas było z daleka. Świetnym trendem jest zakładanie dzieciom kamizelek nawet w ciągu dnia. To dosyć popularny sposób oznaczania dzieci w przedszkolach. Kamizelki odblaskowe można zamówić nawet zindywidualizowane, z napisem czy logo przedszkola, szkoły, tak by dzieci w tłumie się wyróżniały.

 

Używaj codziennie, nie tylko po zmroku

Jednak nawet mały odblask sprawi, że na ulicy po zmroku będziemy bardziej bezpieczni na stronie http://www.supergadzetyreklamowe.pl/produkty/auto-i-narzedzia/odblaskowe zamówić można urocze odblaskowe miśki, uśmiechnięta buźki, ale także bardziej neutralne kółka, paski i breloczki. Zaczepiając ja na plecaku, torbie, kapturze czy zamku przy kurtce albo sznurówce butów kierowcy jadący za nami czy przed nami zobaczą nas o wiele szybciej niż, gdy będziemy poruszać się bez tych elementów. To sprawi, że zwolnią, ominą nas szerokim łukiem. A to wystarczy by być bezpieczniejszym, gdy ciemno czy pada. Dzieci, które będą nosiły odblaski, będą także dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci w przyszłości.

 

Źródło: Supergadzetyreklamowe.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: