Będzie Twingo GT?

Nowe Renault Twingo z napędem na tył to ewenement wśród małych samochodów. Przyjemność z jazdy byłaby jednak większa, gdyby pod maską pracowało coś więcej, niż skromne 70 KM. Podobno są na to szanse!

Odmiana GT w tak małym aucie, którego moc przekazywana jest na tył, dostarczyłaby pewnie niezapomnianych wrażeń. Z różnych przecieków motoryzacyjnych oraz zdjęć, które “wyciekły” z pierwszych jazd testowych klaruje się obraz małego Francuza w wersji z podrasowanym motorem. Podobno nie ma szans na 133 konną odmianę – taką mocą dysponował poprzednik w wersji GT – ale 110-120 KM wykręcone z silnika 0.9 jest całkiem realnym scenariuszem.

 

http://youtu.be/ayh1bCMU1QE

 

 

Co byście powiedzieli na takiego małego ściganta? Ja bym się nie obraził…

agier

fot. autozeitung.de/autoevolution.com

 

 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Scala Style 1.0 TSI DSG z 2020, Audi A3 1.8T 150 KM + LPG z 2002, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM) z 1991 roku.