Będzie manual w Aston Martin V12 Vantage S!

Powiadają, że sportowe auto bez ręcznej skrzyni biegów nie przekazuje kierowcy pełni emocji. Aston Martin V12 Vantage S od sportowych emocji aż kipi, a już niedługo będzie w sprzedaży w opcji z manualną przekładnią.

 

Dotychczas ten dwunastocylindrowy potwór był dostępny jedynie z automatem Sportshift. Jeden z twórców samochodów z brytyjskiej marki zdradził dziś jednak, że od 2017 roku będzie można kupić ten model z siedmiobiegowym manualem!

 

Aston Martin Vantage S 2 Będzie manual w Aston Martin V12 Vantage S!

 

Taka konfiguracja będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż znana nam do tej pory z innych modeli 6-biegowa przekładnia. Poza tym, Aston Martin zaprezentuje nam dodatkową opcję AMSHIFT, która uzupełni działanie skrzyni biegów. To zapewni wyciśnięcie z V12 najlepszych soków, skupiając się mocniej przy kick-downie, który będzie po prostu natychmiastowy.

Jak to się przełoży na osiągi? 3,9 setki do 100 km/h oraz 330 km/h maksymalnej prędkości. Przyznacie, że prawdziwy kocur?

 

Aston Martin Vantage S 3 Będzie manual w Aston Martin V12 Vantage S!

 

Dodatkowo, oprócz manualnej przekładni, producent z Anglii przygotował dodatkowe pakiety wizualne, które lekko zmienią wygląd podstawowej wersji. W środku auta natomiast ma pojawić się nowy infomedialny system od Apple, aczkolwiek to raczej ciekawostka niż najważniejszy argument przemawiający za posiadaniem takiego samochodu.

 

Konrad Stopa

Fot: Carbuzz.com

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: