Baterie do nowego Mustanga będą z Polski

Zakład LG Chem pod Wrocławiem prawdopodobnie będzie odpowiedzialny za produkcję akumulatorów do elektrycznego Mustanga Mach-e. Amerykanie liczą na polskie, jakościowe baterie.

Potężna inwestycja już teraz produkuje baterie do takich aut jak Jaguar I-pace, a w planach są kolejne marki – Volkswagen, Renault, Mercedes, a teraz Ford. Ogromne plany produkcji elektrycznego Forda (minimum 50 tysięcy rocznie) sprawią, że polska fabryka będzie miała co robić.

Produkcja pod Wrocławiem trwa już od 2016 roku, a do 2022 fabryka ma stać się największym producentem tego typu w Europie. Już teraz pracuje tam około 2700 osób, a liczba ta niedługo znacznie się zwiększy.

Czy to wystarczy by ocieplić wizję elektrycznego Mustanga, który jest SUVem. No nie wiem, ale nie mieszkam pod Wrocławiem, więc pracy tam raczej nie znajdę.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: